Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 388, datowanego na 3 lipca 2005 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Dni Obornik
OBORNIKI. Dobra reklama, to połowa sukcesu a jeżeli ta reklama jest połączona z widowiskiem, to sukces murowany. Kto pierwszy wymyślił platformę muzyczną - zapytaliśmy Lecha Czabana i Lecha Farona? Po namyśle stwierdzili, że obaj równocześnie.
Platforma na co dzień wozi wielkogabarytowe towary a na Dni Obornik orkiestrę. W tym roku orkiestry były dwie. Obornicka Orkiestra Dęta pod dyrekcją Krzysztofa Warguły i orkiestra przybyła do Obornik aż z Norwegii. Jadąc przez miasto głosem dyrektora OOK nawoływała i reklamowała atrakcje Dni Obornik. Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania. Tylu osób jak w roku bieżącym jeszcze obornickie święto nie odnotowało. Mnogość imprez, atrakcyjne propozycje, liczne niespodzianki i niecodzienne imprezy spowodowały, że w tym roku mógł narzekać tylko jakiś wyjątkowo złośliwy malkontent.
Sześciodniowe święto gościło zdecydowaną większość Oborniczan nie licząc gości. Wśród nich byli Norwegowie, Holenderki, piłkarki z Gdańska, miłośnicy garbusów z całej Polski, delegację z Obornik Śląskich, sąsiadów z całego powiatu i wielu innych. Za wielką fetę, za możliwość dobrej zabawy i wypoczynku, za niecodzienne atrakcje ukłony należą się nie tylko władzom Obornik, ale przede wszystkim pracownikom OOK i OCS oraz Wydziału Promocji. Oni pracowali, aby miasto mogło się bawić. A bawiło się na sportowo i na bajkowo. W cygańskich klimatach i na rockowo. Minie wiele dni a wspomnienia zostaną. Zostanie też tęsknota za kolejnymi Dniami Obornik.
OBORNIKI TV
Ponad 350 osób ukończyło IV Bieg Papieski w Obornikach.
NUMER 388 - TEMATY
◊ Garbusiarze w Obornikach
◊ Kawiarenki przed Złotówką
◊ Dni Obornik
◊ Wypadek na Szymańskiego
◊ Pobili go za telefon
◊ Jak jedziesz, to nie śpij
◊ Bez serca
◊ Wieczór z taborem
◊ Noc Świętojańska
◊ Jazda jak po stole
◊ Wybieranie wicedyrektora
◊ Pomoc dla obornickich Romów
◊ Połajewo będzie miało herb
◊ Pani Teresa z Tarnowa
◊ Upragnione wakacje
◊ W drogę gimnazjalisto
◊ Cenny dar życia
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  O komunikacji autobusowej pomiędzy Ryczywołem a Obornikami piszemy już kolejny raz, bowiem jej losy są dosyć burzliwe. Najpierw były chęć i zamysł. Potem przygotowania i data startu. Następnie protest konkurenta z PKS i wstrzymanie wyjazdu przez Polską Izbę Gospodarczą Transportu Samochodowego i Spedycji (PIGTSiS). Wreszcie udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik i są ostateczne terminy otwarcia linii. Dzięki błyskawicznym staraniom, organizatorów transportu nastąpi to we wtorek 14 kwietnia o ile zawisną rozkłady jazdy, lub w Wielki Piątek o ile w pierwszym terminie rozkładów nie będzie. Wbrew pohukiwaniu wątpiących, wójt Ryczywołu Jerzy Gacek zadziałał bardzo sprawnie. Już na drugi dzień po otrzymaniu pisma z PIGTSiS był w starostwie, by dopilnować wszelkich formalności. Choć komunikacja ruszy z falstartem, to ruszyć ma już na pewno ku zadowoleniu mieszkańców obu miejscowości, które połączą szybkie busy.
◊  Przywrócenie Sądu Rejonowego w Obornikach oraz rejestracja listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego było tematem konferencji prasowej „jedynki” listy PSL, europosła Andrzeja Grzyba oraz kandydata pochodzącego z Obornik Krzysztofa Paszyka. W konferencji, która odbyła się w nietypowym miejscu, bo na obornickim Rynku udział wzięli również radni Anna Rydzewska i Andrzej Ilski oraz prezes PSL w Ryczywole Wiesław Wentland. - Od samego początku PSL stanowczo sprzeciwiało się likwidacji sądów rejonowych. Dokładnie rok temu podczas konferencji prasowej w Obornikach mówiliśmy o naszej walce o tutejszy sąd. Dziś możemy z całą stanowczością powiedzieć, że wypełniliśmy nasze zobowiązanie - podsumował Grzyb. Odniósł się również do rejestracji listy kandydatów PSL w nadchodzących wyborach podkreślając, że pod listą poparcia dla kandydatów na posłów do PE zebrano ponad 25 tysięcy podpisów, w tym ponad tysiąc w powiecie obornickim. - Jest to druga zarejestrowana lista komitetu w Wielkopolsce, pierwsza zarejestrowana przez PSL w całej Polsce - poinformował Andrzej Grzyb.
Beze Image Banner 300 x 250
◊  Firma Skanska przyspiesza prace związane z budową drogi przez Rudki. Wycięto i usunięto już ponad 200 drzew i krzewów. Z przyszłej drogi zebrano i wywieziono cały humus. Obecnie trwa korytowanie drogi. Kolejnym etapem będzie nawiezienie podbudowy i jej zagęszczenie. Potem pozostanie wylewka asfaltowa, ale do tego momentu wrócimy we właściwym czasie.
Baner_listopad 300x250_damskie Image Banner 300 x 250_3
◊  W poprzednim numerze pisaliśmy o nowej drodze, którą oddano do użytku, a która prowadzi od domu pewnej radnej do najbliższego supermarketu. To udogodnienie zostało sfinansowane przez radę miejską. Nie wiedzieliśmy jednak o innym, ale istotnym szczególe. Jak się okazało przy nowej ulicy mieszka dwoje radnych. Co więcej, drogowcy sprawili miły prezent samorządowcom. Jedyne pasy wyznaczające przejście dla pieszych na nowej jezdni zostały wymalowane pomiędzy domem radnej a domem radnego. Nie wiadomo czy miał to być żart, czy tylko przypadek. W każdym razie oboje mogą bezpiecznie odwiedzać się wzajemnie, oczywiście w celu politycznych konsultacji przed następną sesją.
Google
Kontakt z redakcją
Najchętniej oglądane w kwietniu:
5. TSA

nieruchomości
Działki budowlane Uścikowo Folwark od 880 do 2200 m
tel. 600 243 883
Sprzedam działki BUDOWLANE 750 do 3000 m Media w drodze, blisko lasu. Wydane warunki zabudowy. Cisza i spokój
Tel. 695 214 747
Sprzedam atrakcyjnie położone działki budowlane w Straduniu k. Trzcianki.Powierzchnia od 1325 do 2378 m
tel. 602 109 406
Kupię grunt rolny
tel. 664 944 635
Wynajmę 2-pokojowe mieszkanie z tarasem 60 m w centrum miasta blisko lasu bez pośredników
tel. 519 593 999

praca
DREAM PLUS ul. Obornicka 1 b RYCZYWÓŁzatrudni pracowników na stanowisko
SZWACZKA
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty w siedzibie firmy od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00 w dziale kadr
tel. 067 283-70-94
wew. 35
Zatrudnię studenta lub studentkę do pracy w biurze
603 535 782
Przyjmę do pracy w gastronomii
tel. 668 487 847
Firma Transportowa zatrudni kierowce C+E transport krajowy
697 248 748.
Firma transportowa z Ryczywolu zatrudni kierowcę samochodu ciężarowego kat. CE z uprawnieniami.
603 535 782

usługi
PRANIE
- tapicerki samochodowej
- również aut ciężarowych
- meblowe
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA
Piotr Sakowicz
tel. 61 29 719 50
536 489 334
723 442 511

opał
Firma Agro-Max sp. z o.o z siedzibą w Połajewie oferuje
węgiel brunatny 260zł/t, drewno opałowe sosnowe 110zł/mp, dąb 140zł/mp
Powyżej 2t lub 4mp - dowóz gratis!
tel. 728 586 164
SKŁADNICA OPAŁU BOGDANOWO 41 POLECA!!
TYLKO U NAS TANIEGRZANIE
LUZ I WORKOWANY
TEL. 787 109 427

prawnicy
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
ALICJA CHUDZIAK
Kompleksowa pomoc prawna m.in. w zakresie prawa cywilnego, medycznego, rodzinnego, gospodarczego, administracyjnego oraz prawa pracy i ubezpieczeń społecznych
Oborniki, ul. Półwiejska 12
tel. 661-609-469
ARKADIUSZ DROZDOWSKI
radca prawny
Oborniki ul. Piłsudskiego 62
tel. 662 277 021
Możesz prosić o darmową poradę wysyłająć mail

lekarze
W Przychodni Lekarza Rodzinnego s.c. VITA przy ul. Piłsudskiego 76 w Obornikach
TEL. REJ.61 296 05 36

ZAPRASZAMY NA ODPŁATNE BADANIE:

- USG DOPPLER PRZEPŁYWY SZYJNE-55 ZŁ
- USG DOPPLER PRZEPŁYWY KOŃCZYN DOLNYCH ŻYLNYCH - 55 ZŁ
- USG DOPPLER PRZEPŁYWY KOŃCZYN DOLNYCH TĘTNICZYCH - 55 ZŁ
- USG TARCZYCY
- 55 ZŁ
- ECHO SERC - 55 ZŁ
- USG NEREK - 55 ZŁ
- DOPPLER TĘTNIC NERKOWYCH
- 55 ZŁ
- USG AORTY BRZUSZNEJ
- 55ZŁ
- EKG HOLTER 24H
- 110ZŁ

BADANIE NA PROFESJONALNYM APARACIE USG DOPPLER COLOR.
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2014. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.