Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 388, datowanego na 3 lipca 2005 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Dni Obornik
OBORNIKI. Dobra reklama, to połowa sukcesu a jeżeli ta reklama jest połączona z widowiskiem, to sukces murowany. Kto pierwszy wymyślił platformę muzyczną - zapytaliśmy Lecha Czabana i Lecha Farona? Po namyśle stwierdzili, że obaj równocześnie.
Platforma na co dzień wozi wielkogabarytowe towary a na Dni Obornik orkiestrę. W tym roku orkiestry były dwie. Obornicka Orkiestra Dęta pod dyrekcją Krzysztofa Warguły i orkiestra przybyła do Obornik aż z Norwegii. Jadąc przez miasto głosem dyrektora OOK nawoływała i reklamowała atrakcje Dni Obornik. Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania. Tylu osób jak w roku bieżącym jeszcze obornickie święto nie odnotowało. Mnogość imprez, atrakcyjne propozycje, liczne niespodzianki i niecodzienne imprezy spowodowały, że w tym roku mógł narzekać tylko jakiś wyjątkowo złośliwy malkontent.
Sześciodniowe święto gościło zdecydowaną większość Oborniczan nie licząc gości. Wśród nich byli Norwegowie, Holenderki, piłkarki z Gdańska, miłośnicy garbusów z całej Polski, delegację z Obornik Śląskich, sąsiadów z całego powiatu i wielu innych. Za wielką fetę, za możliwość dobrej zabawy i wypoczynku, za niecodzienne atrakcje ukłony należą się nie tylko władzom Obornik, ale przede wszystkim pracownikom OOK i OCS oraz Wydziału Promocji. Oni pracowali, aby miasto mogło się bawić. A bawiło się na sportowo i na bajkowo. W cygańskich klimatach i na rockowo. Minie wiele dni a wspomnienia zostaną. Zostanie też tęsknota za kolejnymi Dniami Obornik.
OBORNIKI TV
Młody mieszkaniec Rogoźna jechał ulicą Polną w Obornikach i postanowił wyprzedzić pojazd przed nim. Nie zauważył jednak, że kierowca wyprzedzanego samochodu chciał skręcić do pobliskiej firmy. Nagranie z monitoringu.
NUMER 388 - TEMATY
◊ Garbusiarze w Obornikach
◊ Kawiarenki przed Złotówką
◊ Dni Obornik
◊ Wypadek na Szymańskiego
◊ Pobili go za telefon
◊ Jak jedziesz, to nie śpij
◊ Bez serca
◊ Wieczór z taborem
◊ Noc Świętojańska
◊ Jazda jak po stole
◊ Wybieranie wicedyrektora
◊ Pomoc dla obornickich Romów
◊ Połajewo będzie miało herb
◊ Pani Teresa z Tarnowa
◊ Upragnione wakacje
◊ W drogę gimnazjalisto
◊ Cenny dar życia
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  Jak niedawno informowaliśmy, wolno spada bezrobocie w gminie Oborniki, choć nadal spora grupa osób poszukuje zajęcia. W związku z tym, pod auspicjami burmistrza Tomasza Szramy, odbyło się spotkanie pracodawców z bezrobotnymi oraz osobami poszukującym zatrudnienia. Miejscem spotkania była sala sesyjna starostwa powiatowego a przybyło nań nieco ponad... 30 osób zainteresowanych podjęciem pracy oraz przedstawiciele kilku agencji zatrudniającej pracowników dla różnych firm wokół Obornik.
◊  Pani Katarzyna reprezentująca poznańską agencję zatrudnienia Work Service namawiała do podjęcia pracy we wronieckim oddziale Samsunga. Szukała osób do różnych czynności. Od podawania elementów, poprzez produkcję styropianu, logistykę aż po montaż urządzeń. Firma zatrudnia już cztery tysiące osób, w tym dwa tysiące zatrudnianych przez Work Service i wciąż potrzebuje więcej. Najchętniej przyjmuje w ekonomicznym systemie 12 godzinnym polegającym na pracy przez trzy kolejne dni tygodnia po 12 godzin, a potem dwóch dniach wolnych. Zatrudnia także w systemach ośmiogodzinnym oraz siedmio i pół godzinnym. Pracowników z Obornik, Ryczywołu i Rogoźna dowozi pod drzwi zakładu darmowy autobus. Praca jest stojąca, ale są przerwy w pracy o różnej długości i różnej częstotliwości. Można pracować tylko w weekendy, nocami, parę razy w tygodniu i na umowę zlecenie, co jest szczególnie jest dobre dla mam.
◊  Z agencji zatrudnienia można przejść bezpośrednio do pracodawcy i to już po paru miesiącach o ile się rzetelnie pracuje. Praca „rzetelna”, to obecność w zakładzie bez zwolnień L-4 i urlopów na żądanie, bo linia produkcyjna nie może stawać. Za pełną obecność w pracy przysługuje miesięczna premia do 440 zł. (Średnia premia to 150 zł). Obecność w pracy jest też nagradzana loterią pracowniczą, której nagrodą jest lodówka lub pralka. Za nadgodziny agencja wypłaca 100% dodatku extra a nawet bez nadgodzin płaci powyżej średniej krajowej. Choć płace w wysokości przeciętnie ok. 2200 złotych netto nie porażają swą wysokością, to Samsung oferuje dodatkowo ubezpieczenie z pełną opieką medyczną we własnej przychodni oraz stołówkę z obiadami po 10 złotych. Szukają pracowników do przyuczenia, ale też i wykwalifikowanych spawaczy, operatorów maszyn, wózków, automatyków, narzędziowców, pracowników utrzymania ruchu. Do pracy przyjmuje także wroniecka Amica. Tam jednak dojazd jest własny a płaca wynosi początkowo 9 zł za godzinę a potem 10,20 plus premie. Amica poszukuje monterów i pracowników magazynu z uprawnianymi na wózki widłowe. Ciekawą propozycję złożył przodujący producent opon, firma Bridgestone. Poszukuje pracowników na produkcję i pomocników operatorów maszyn. Oferuje dobre wynagrodzenie w kwocie średnio 3500 złotych miesięcznie, ale czas rekrutacji trwa tam nieco dłużej.
◊  Volkswagen - Swarzędz szuka operatorów wózków widłowych i to nawet bez uprawnień. Praca na dwie zmiany, własny dojazd a płaca za pracę w dzień wynosi 12 zł za godzinę i odpowiednio 13 zł za godzinę (brutto) za noc. Firma z Kiekrza chętnie zatrudni do prostych prac przy pakowaniu i sortowaniu. Oferuje umowę o pracę w dni powszednie. Dla tych, którzy wolą pracę umysłową, agencja Finance Care szuka pracowników dla banku BZ WBK. Ich zadaniem jest telefoniczna sprzedaż, windykacja i administracja. Oferują umowę a także etat w banku. Praca jest w Poznaniu, na dwie zmiany od 9 do 17 i od 12 do 20 z płacą 2000 zł brutto w okresie próbnym i 2200 plus „okazałe premie”, (cokolwiek to znaczy), po sprawdzeniu się w pracy. Agencja nie wymaga doświadczenia w sektorze bankowym a rekrutacja jest dwuetapowa.
Google
Kontakt z redakcją
Najchętniej oglądane w lipcu:

rolnicze
SPRZEDAM KURY
7 zł sztuka
tel. 665 759 389
SKUP ŻYWCA WIEPRZOWEGO
ODBIÓR Z GOSPODARSTWA
506-906-742
USŁUGI ROLNICZE
PRASOWANIE - SIANOKISZONKI SIANA ORAZ SŁOMY
ORKA - PŁUG OBROTOWY 4 SKIBOWY
USŁUGI KOMBAJNEM ZBOŻOWYM ORAZ INNE
TEL. 695 214 747

praca
Champs Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Piotrkówku k/ Szamotuł zatrudni:
MECHANIKA
maszyn i urządzeń,
ELEKTRYKA.
Wymagania: minimum 3 lata doświadczenia w firmie produkcyjnej, umiejętność samodzielnej pracy, dobra organizacja pracy, wykształcenie zawodowe lub średnie.
CV i list motywacyjny prosimy przesyłać za pośrednictwem poczty e-mail na adres lub dostarczyć osobiście do siedziby firmy tj. Piotrkówko, 64-500Szamotuły.
Materiały Budowlane NADSTAGA zatrudni na stanowisko
MAGAZYNIER
Wymagania: wykształcenie min. zawodowe, uprawnienia na wózki widłowe, znajomość branży budowlanej, umiejętność pracy w zespole.
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego na adres:Materiały Budowlane NADSTAGADąbrowska Leśna ul Ludomska 264-600 Oborniki lub na adres.
Firma EKO-TOM z Bolechowa zatrudni:
-kierowców - kat. C
-mechaników pojazdów ciężarowych
Tel. 609 107 107

usługi
SAKO AUTO EFEKT
PRANIE
- tapicerki samochodowej
- również aut ciężarowych
- meblowej
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA
Piotr Sakowicz
tel. 61 29 719 50
kom. 536 489 334
kom. 723 442 511

nieruchomości
Sprzedam działkę budowlaną w Rożnowie powierzchnia 1000 m
tel. 783 298 201
Sprzedam DZIAŁKI BUDOWLANE 750 do 3000 m. Media w drodze, blisko lasu. Wydane warunki zabudowy.Cisza i spokój.
Tel. 695 214 747

opał
Firma Agro-Max sp. z o.o z siedzibą w Połajewie oferuje
węgiel brunatny 260zł/t, drewno opałowe sosnowe 110zł/mp, dąb 140zł/mp
Powyżej 2t lub 4mp - dowóz gratis!
tel. 728 586 164
SKŁADNICA OPAŁU BOGDANOWO 41 POLECA!!
TYLKO U NAS TANIEGRZANIE
LUZ I WORKOWANY
TEL. 787 109 427

lekarze
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2014. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.