Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 373, datowanego na 20 marca 2005 roku. Pozostałe numery w archiwum.
PGKiM z zyskiem
OBORNIKI.. Według raportu rady nadzorczej PGKiM okazało się, że pomimo braku dotacji i w warunkach twardej konkurencji spółka wypracowała w 2004 roku aż 90 tysięcy zysku.
Byłby on pewnie wyższy, gdyby nie rosnąca wciąż kwota nieściągalnych zaległości czynszowych. Prezes Henryk Lewandowski, bez wątpienia autor sukcesu, wciąż inwestuje w wygląd gminnych budynków. Po odnowieniu wielu frontów kamienic zlecił remonty klatek schodowych. Pierwszymi w tej serii wyremontowanymi budynkami są obiekty przy ulicy Czarnkowskiej 31 i Powstańców Wlkp 38.
Jeżeli koniunktura pozwoli, spółka zainwestuje w remonty więcej. Najpierw musi jednak zarobić na to i w tym celu stara się odzyskać wcześniej utracone dochody. Wśród nich jest pionowe oznakowanie dróg. Znaki są niszczone tak często, że remontującym je pracy na pewno nie zabraknie.
OBORNIKI TV
V Bieg Papieski 2015 w Obornikach.
NR 373 - TEMATY GOSPODARCZE
◊ Za ile ten grunt
◊ Cukierki od fiskusa
◊ PGKiM z zyskiem
◊ Finansowanie kanalizacji
◊ Rośnie nowy market
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  Bodaj najbardziej spektakularnym projektem nowych władz gminy Ryczywół jest zmiana wyglądu i funkcji rynku zwanego placem 1 Maja. Wójt Renata Gembiak-Binkiewicz i przewodniczący gminnej rady Michał Bogacz, jako autorzy koncepcji nowego sposobu zagospodarowania tej centralnej przestrzeni publicznej założyli tam, oprócz utwardzonego placu o powierzchni ok. 1500 metrów kwadratowych, także tereny zielone obsadzone bylinami i krzewami o powierzchni ok. 800 metrów.
◊  Całość zostanie oświetlona nowoczesnymi lampami i monitorowana systemem kilkunastu kamer cyfrowych. Na terenie rynku zostanie zamontowanych 21 ławek parkowych, które pozwolą mieszkańcom wypocząć lub umówić się tam na spotkanie. Wokół placu powstanie drewniana pergola,a w samo centrum placu, po przeniesienie stojącego tam obelisku w narożnik, wkomponowana będzie estrada z przeznaczeniem na okolicznościowe występy. Zmiana wyglądu i funkcji użytkowych rynku była wielokrotnie konsultowana z mieszańcami i odpowiada ich oczekiwaniom, na czym szczególnie zależało twórcom projektu.
◊  - Chciałam, aby autorami zmian byli sami mieszkańcy, którym ten plac ma jak najlepiej służyć - powiedziała w rozmowie z nami Renata Gembiak - Binkiewicz. Wykonawcą przebudowy jest Firma BUDRO z Kiszewa a wartość zamówienia to prawie 800 tys. zł brutto, czyli niemal 20% mniej, niż zakładano w budżecie gminy. Projekt jest współfinansowany środkami z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Przebudowa placu 1 Maja jest w Ryczywole bodaj najbardziej oczekiwaną inwestycją przez obywateli tej gminy. Jej zakończenie zaplanowano na połowę czerwca tego roku a za wszelkie utrudnienia władze gminy Ryczywół, za naszym pośrednictwem, serdecznie przepraszają.
◊  Prywatny inwestor zwrócił się do władz gminy o wydanie warunków zabudowy na terenie wsi Kowanówko. Ma zamiar wybudować tam dom pomocy i opieki. Czterokondygnacyjny obiekt miałby powstać przy ulicy Sanatoryjnej na działce o powierzchni 8500 m kwadratowych, znajdującej się naprzeciw szpitala rehabilitacyjno kardiologicznego w Kowanówku. Projekt zakłada budowę nowoczesnego gmachu o powierzchni 2200 metrów kwadratowych, czyli mniej więcej takiej, jaką miał do czasu rozbudowy szpital w Obornikach. Powstanie domu opieki dla co najmniej setko pensjonariuszy stworzy wiele nowych miejsc pracy, a obiekt byłby prócz szpitali w Obornikach i Kowanówku oraz planowanym szpitalem przy ulicy Miłowody czwartym obiektem opieki medycznej w gminie a trzecim w Kowanówku, wsi posiadającej niepowtarzalny klimat. Sprawa wydania warunków zabudowy domu opieki trafiła pod obrady komisji terenowej rady miejskiej i uzyskała pozytywną opinię. Wszyscy członkowie komisji ów projekt poparli.
Google
Kontakt z redakcją
Najchętniej oglądane w marcu:
5. MTB

praca

Promedica24
zatrudni opiekunki i opiekunów osób starszych do pracy w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.
Teraz EXTRA BONUSY WIOSENNE za wyjazd!
Praca jest legalna! Zapewniamy m.in. dojazd pod drzwi podopiecznego oraz pomoc opiekuna kontraktu podczas pobytu za granicą.
Znasz język niemiecki lub angielski? Masz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi lub chorymi?
Zadzwoń i umów się na spotkanie informacyjne!
Poznań, ul. Głogowska 31/33
519 690 456
Jeżeli masz minimum średnie wykształcenie, chcesz zmienić pracę albo szukasz pracy ZADZWOŃ
tel. 604 217 046
Firma ENTER COOL Chłodnictwo klimatyzacja zatrudni od zaraz
Elektryka
Automatyka
Chłodnika
Montera płytwarstwowych
Wymagane prawo jazdy kat B
tel 691145560
Firma MT- MET ul. Łukowska 11 Oborniki
zatrudni referenta ds skupu i sprzedaży surowców wtórnych
wymagania:
- mężczyzna wiek od 20 do ok. 50 lat (sprawny fizycznie),
-podstawowa znajomość obsługi komputera,
-dyspozycyjność,
-łatwość nawiązywania kontaktu z klientami.
Umowa o pracę.
Praca w godzinach od 8-17 a w sobotę od 8-13.
tel. 515-333-766
lub wysyłac CV na mail.

nieruchomości
Sprzedam działki budowlane Uścikówiec do 1200 m
tel. 723 401 195

sprzedam
TANIO SPRZEDAM wspaniałego Campera Multivan VW 19 turbo, rocznik 1993, czerwony. Na weekend super maszyna. Tak duże auto a pali tylko 6 litrów ropy. Ważne opłaty do września 2015. Stoi na ulicy Chłopskiej - koło pływalni. Można przy okazji obejrzeć. Zbieram oferty
tel.69 444 57 33.

opał
Firma Agro-Max sp. z o.o z siedzibą w Połajewie oferuje
węgiel brunatny 260zł/t, drewno opałowe sosnowe 110zł/mp, dąb 140zł/mp
Powyżej 2t lub 4mp - dowóz gratis!
tel. 728 586 164

usługi
SAKO AUTO EFEKT
PRANIE
- tapicerki samochodowej
- również aut ciężarowych
- meblowej
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA
Piotr Sakowicz
tel. 61 29 719 50
kom. 536 489 334
kom. 723 442 511
Producent drzwi i schodów oferuje: drzwi sosnowe wewnętrzne, drzwi dębowe wewnętrzne, drzwi drewniane zewnętrzne, drzwi drewniane wewnętrzne, schody, usługę prostowania forniru, szycia formatek i okleinowania
Zapraszamy do salonu wystawowego w Połajewie ul. Wybudowanie Stare 6
Tel. 602 680 987

lekarze
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2015. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.