Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 676, datowanego na Nowy Rok 2011 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Azorek to nie schronisko
OBORNIKI. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej głos zabrała miłośniczka psów Zenona Jusik, oburzona tym, co zobaczyła w obornickim przytulisku dla czworonogów. - Od 3 tygodni analizuję sytuację w Azorku i skutkiem tego do rady wpłynęła petycja pań związanych ze schroniskiem, że jest tam za ciasno i grozi to upadkami. Psy są tam traktowane nieludzko. Zagryzają się i mają odmrożenia, bo brakuje im w budach słomy. Zaledwie 10 metrów od schroniska urzęduje powiatowy lekarz weterynarii i patrzy na to spokojnie. Psy w weekend nie są karmione i głodują. Zaapelowała do rady o szybką reakcję i ostrzegła, że będzie się temu przyglądać, tak jak dotąd przyglądała się psom w Swarzędzu.
Damian Bukowski był zaskoczony tym, że panie obserwując Azorka dopiero od niecałego miesiąca oceniają ośrodek za całokształt. Jak dotąd zawsze było, zdaniem radnego, dobrze. Psy miały całkiem znośne warunki. - Trzytygodniowy czas obserwacji nie może być wystarczający dla oceny historii schroniska. Tu do dyskusji włączył się burmistrz Tomasz Szrama prostując: Azorek nie jest żadnym schroniskiem, ale miejscem tymczasowego przebywania psów. Poinformował wszystkich zgromadzonych, że ustanowił pełnomocnika do spraw bezdomnych psów w osobie swojego zastępcy. Piotr Woszczyk nie czekał długo i jeszcze tego samego dnia oddał do dyspozycji miłośniczek psów własny gabinet, aby mogły w nim wspólnie i w porozumieniu wypracować wnioski, które złożą na ręce wiceburmistrza. 
OBORNIKI TV
V Bieg Papieski 2015 w Obornikach.
NUMER 676 - TEMATY
◊ Napad na sklep na Osiedlu Leśnym
◊ Zatory lodowe na Warcie zagroziły całej gminie Oborniki - służby ostrzegają przed ewentualną powodzią
◊ 12 i 13-letni oborniccy złodzieje zatrzymani przez policję
◊ Kolejny pożar chlewni w regionie
◊ To mogło być podpalenie
◊ Pies na trzecim piętrze bloku
◊ Nielegalne automaty
◊ Prezent od energetyków
◊ Strefa tylko jeden dzień za darmo
◊ Burmistrz zabrał się za kolej
◊ Rydzewska na pierwszej sesji: wolałam przegrać i móc patrzeć ludziom prosto w oczy, niż zniżać się do poziomu walki, jaki zastosowano wobec mnie
◊ Tomaszewska kwestionuje legalność wyboru Hinza i zastępców
◊ W Ryczywole starosta o szpitalu
◊ Kluby w Rogoźnie
◊ Uwaga dziury
◊ Pierwsze starcia radnych
◊ Lemański od bezpieczeństwa
◊ Azorek to nie schronisko
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  Niedawno pisaliśmy o inicjatywie radnego Marka Kulupy polegającej na poprawie bezpieczeństwa w rejonie przejścia dla pieszych na wysokości bloku nr 49 przy ulicy Piłsudskiego. W tym miejscu, znajdującym się na przeciwko dawnej obornickiej fabryki mebli, przechodzą dzieci zmierzające do niepublicznej szkoły. Nad inicjatywą radnego pochyliła się komisja terenowa rady miejskiej oraz urzędnicy gminni. Szybko okazało się, że wyniesione przejście dla pieszych, takie jak przy policji, nie wchodzi w rachubę, bo to droga karetek pogotowia jadących do szpitala. Marek Kulupa zaproponował w tej sytuacji instalację, zamiast garbu, sygnalizacji świetlnej. Ta zdaniem części radnych może całkowicie zablokować ulicę Piłsudskiego.
◊  Zdaniem radnych ulica Piłsudskiego w godzinach szczytu i tak stoi w korkach, więc nie potrzeba już żadnych spowalniaczy, aby bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Radny Marek Lemański zauważył, że podobny problem z ruchliwymi ulicami mają wszystkie szkoły. - Jeżeli mamy zatrzymywać ruch pojazdów światłami, to ustawmy je kompleksowo i konsekwentnie także przed innymi szkołami. Radny przypomniał, że przed fabrykami mebli jest znacznie bezpieczniej niż w innych odcinkach głównej ulicy Obornik. - O ile tam wypadków nigdy nie było, to przy poczcie ginęli już ludzie - przypomniał Lemański. Połowa komisji poparła światła, druga połowa ich nie poparła. Przysłuchując się dyskusji na temat ograniczenia ograniczonego już do czterdziestki ruchu na Piłsudskiego można było dojść do przekonania, że temat jeszcze nie raz powróci pod obrady tej czy innej komisji problemowej.
◊  W minionym tygodniu na Osiedlu Leśnym 22-latek ukradł ze stojącego na parkingu samochodu akumulator. Przyjechał na osiedle swoim pojazdem, w biały dzień podszedł do auta, podniósł maskę, odłączył akumulator i wyciągnął go. Zauważył to z balkonu jeden ze znajomych właściciela samochodu i spłoszył złodzieja. Złodziej ścisnął mocno zdobycz i zaczął uciekać. Przebiegł przez pół miasta, trzymając w rękach ważący prawie 10 kg akumulator i schował się we własnym mieszkaniu. Policjanci nie musieli pytać przechodniów, by znaleźć złodzieja. W bocznej uliczce, niedaleko miejsca kradzieży, znaleźli samochód złodzieja. Auto było na chodzie, miało otwarte drzwi a w środku znaleźli dokumenty. Pojechali do mieszkania oborniczanina, zatrzymali go i odzyskali skradzione mienie. 22-latek stanie przed sądem w Obornikach.
◊  W ubiegłym tygodniu Oborniki odwiedzili agenci Centralnego Biura Śledczego. Od pewnego czasu rozpracowywali grupę przestępczą zajmująca się obrotem nielegalnie sprowadzonymi papierosami i to na dużą skalę. Jeden z tropów zaprowadził ich do Obornik, a dokładniej na ulice Staszica. Tam nie tylko zatrzymali podejrzanych, ale przy okazji odkryli u nich skradziony wcześniej samochód. Zatrzymano kilku mieszkańców Obornik, a wedle słów jednego z agentów, to może nie być koniec, bo sprawa jest rozwojowa.
Google
Kontakt z redakcją
Najchętniej oglądane w marcu:
5. MTB

praca

Promedica24
zatrudni opiekunki i opiekunów osób starszych do pracy w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.
Teraz EXTRA BONUSY WIOSENNE za wyjazd!
Praca jest legalna! Zapewniamy m.in. dojazd pod drzwi podopiecznego oraz pomoc opiekuna kontraktu podczas pobytu za granicą.
Znasz język niemiecki lub angielski? Masz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi lub chorymi?
Zadzwoń i umów się na spotkanie informacyjne!
Poznań, ul. Głogowska 31/33
519 690 456
Jeżeli masz minimum średnie wykształcenie, chcesz zmienić pracę albo szukasz pracy ZADZWOŃ
tel. 604 217 046
Firma ENTER COOL Chłodnictwo klimatyzacja zatrudni od zaraz
Elektryka
Automatyka
Chłodnika
Montera płytwarstwowych
Wymagane prawo jazdy kat B
tel 691145560
Firma MT- MET ul. Łukowska 11 Oborniki
zatrudni referenta ds skupu i sprzedaży surowców wtórnych
wymagania:
- mężczyzna wiek od 20 do ok. 50 lat (sprawny fizycznie),
-podstawowa znajomość obsługi komputera,
-dyspozycyjność,
-łatwość nawiązywania kontaktu z klientami.
Umowa o pracę.
Praca w godzinach od 8-17 a w sobotę od 8-13.
tel. 515-333-766
lub wysyłac CV na mail.

nieruchomości
Sprzedam działki budowlane Uścikówiec do 1200 m
tel. 723 401 195

sprzedam
TANIO SPRZEDAM wspaniałego Campera Multivan VW 19 turbo, rocznik 1993, czerwony. Na weekend super maszyna. Tak duże auto a pali tylko 6 litrów ropy. Ważne opłaty do września 2015. Stoi na ulicy Chłopskiej - koło pływalni. Można przy okazji obejrzeć. Zbieram oferty
tel.69 444 57 33.

opał
Firma Agro-Max sp. z o.o z siedzibą w Połajewie oferuje
węgiel brunatny 260zł/t, drewno opałowe sosnowe 110zł/mp, dąb 140zł/mp
Powyżej 2t lub 4mp - dowóz gratis!
tel. 728 586 164

usługi
SAKO AUTO EFEKT
PRANIE
- tapicerki samochodowej
- również aut ciężarowych
- meblowej
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA
Piotr Sakowicz
tel. 61 29 719 50
kom. 536 489 334
kom. 723 442 511
Producent drzwi i schodów oferuje: drzwi sosnowe wewnętrzne, drzwi dębowe wewnętrzne, drzwi drewniane zewnętrzne, drzwi drewniane wewnętrzne, schody, usługę prostowania forniru, szycia formatek i okleinowania
Zapraszamy do salonu wystawowego w Połajewie ul. Wybudowanie Stare 6
Tel. 602 680 987

lekarze
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2015. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.