Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 685, datowanego na 6 marca 2011 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Komunikacja miejska w Obornikach - prace są już zaawansowane
GMINA OBORNIKI. Są już zaawansowane prace przy ustaleniu przystanków i czasu przejazdu - poinformował nas wiceburmistrz Piotr Woszczyk dodając: jednak sytuacja jest płynna. 
Podczas ustalania tras powstał już problem z przejazdem do wsi Urbanie. Jadący tam autobus wjeżdżałby na teren gminy Szamotuły, a na to nie ma zgody. O takie pozwolenie trzeba wystąpić do urzędu wojewody. Władze gminy chcą zasięgnąć opinii wszystkich komisji rady miejskiej i jest to ze wszech miar słuszne. Chcą też w sprawie gminnej komunikacji opinii szkół. 
Władze Obornik doszły do wniosku, że trzeba będzie poszczególne linie skracać, skracając też czas przejazdu. Burmistrz Woszczyk planuje właściwe nasilenie częstotliwości przejazdów. Już wie, że autobusy linii 21 muszą jeździć co jedną godzinę, zaczynając od 4:30 a kończąc o 22:00. - Inne mogą kursować rzadziej, a linia 26 może być obsługiwana jedynie trzy razy dzienne. 
Pytany o kwoty dopłat wyjaśnił, że firmy przewozowe operujące w okolicy chcą od 4,40 do 6 złotych za km dopłaty a Poznań proponuje 9,20, co jest jego zdaniem stawką absurdalną. Chciałby, aby cena biletu w gminie zależała od strefy, a strefa zależała od długości trasy. Wówczas cena za bilet mogłaby się utrzymywać w kwocie nie wyższej niż 2,50 za bilet z zachowaniem zniżek dla emerytów i rencistów. 
- Czas pokaże, czy wszystkie linie będą sensowne, a ich nasilenie będzie zależnie od zapotrzebowania - stwierdził wiceburmistrz. Według jego planu potencjalny przewoźnik musi mieć minimum 10 autobusów. Chciałby jednego tylko przewoźnika na wszystkie trasy, bo łatwiej wtedy regulować dopłaty. Zakłada użycie pojazdów małych, najwyżej do 20 osób. 
Są pewne trudności z ustalaniem przystanków w mieście. Przy ulicy Piłsudskiego autobus stanie w zatoczce, ale jest już problem z przystankiem dla jadących w drugą stronę. Obecnie prawo zabrania tworzenia przystanków na żądanie. Piotr Woszczyk uważa, że wiele elementów można jeszcze zmienić. - Wolę później, ale lepiej zorganizowany transport. Chce on konsultacji a także opinii czytelników naszej gazety. Jednak jeśli w budżecie nie starczyłoby pieniędzy na dopłaty, to władze zrezygnują z poszczególnych linii lub nawet całego zadania.
 
OBORNIKI TV
Do kilku wypadków doszło na ulicy Czarnkowskiej w Obornikach w Wielkim Tygodniu. W szpitalach znalazły się cztery osoby. Zdjęcia z wieczornego wypadku w poniedziałek.
NUMER 685 - TEMATY
◊ Agrobiznes zostaje na miejscu, powiatowa oświata w zapaści finansowej
◊ Autobus szkolny w płomieniach
◊ W czwartek policjanci aresztowaliw powiecie obornickim osiem osób - zamieszanie w sądzie i na komendzie
◊ Wjechał samochodem do baru
◊ Niemal naga kobieta na schodach w Obornikach na Osiedlu Leśnym
◊ Skradła tacie 100 tysięcy?
◊ Przeleciał 50 metrów
◊ Chmura dymu
◊ Uderzył po pijaku
◊ Ewakuacja budynku
◊ Szrama odwołał Lecha Farona
◊ Chcą referendum
◊ Komunikacja miejska w Obornikach - prace są już zaawansowane
◊ Rozdawnictwo laptopowe
◊ Wąsowicz kontra obornickie kościoły
◊ Karetka będzie w Rogoźnie, ortopeda i chirurg na razie nie
◊ Upadek wicestarosty Gronostaja
◊ Sołtys Pakuła wygrywa
◊ Tomasz Łukaszewicz sołtysem Rożnowa, przewodniczący Hetmański wytupany i wygwizdany przez salę
◊ Obietnice w Nieczajnie
◊ Stanisław Kania reaktywacja
◊ Jan Czartoszewski w Przeciwnicy
◊ Ryczywolski spór o Flintę
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  Gminę Połajewo śmiało można nazwać krainą mlekiem płynącą. Jeśli dodać do tego miody, które spijają rolnicy osiągający najwyższe wyniki w produkcji mleka, można mówić o pełni szczęścia. Odbyło się doroczne podsumowanie wyników oceny wartości użytkowej bydła mlecznego za rok 2013 w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Organizatorem spotkania była Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Podczas uroczystego podsumowania triumfowali producenci z gminy Połajewo. W kategorii do 50 szt. bydła najlepszy wynik osiągnął Krzysztof Sołtysik z Sierakówka, a na drugim miejscu uplasował się Zbigniew Szwed z Młynkowa. W kategorii powyżej 50 szt. triumfował Szymon Nowak z Przybychowa. Pan Szymon został też nagrodzony za posiadanie najwydajniejszej w powiecie krowy. Rekordzistka oddała w minionym roku ponad 15 tysięcy litrów mleka, co przy połowie niższej średniej krajowej daje wynik wręcz imponujący.
◊  W sobotnie popołudnie ośrodek kultury gościł III Festiwal Smaku Regionalnego i Twórczości Rękodzielniczej, na którym zaprezentowało się kilkudziesięciu wystawców z ośmiu gmin. Rozmiar wydarzenia przerósł najśmielsze oczekiwania, a liczbę odwiedzających można śmiało liczyć w setki. Na parterze znajdowały się stoiska z rękodziełem, na których znaleźć można było najróżniejsze cuda i cudeńka związane z tematyką wielkanocną, jak chociażby piękne koronkowe serwetki, kolorowe palmy i jajka prezentowane przez panią Basię z Rogoźna, czy też piękne, artystyczne koszyczki wykonywane przez panią Miecię i jej córkę Renatę z Parkowa. Z kolei na sali widowiskowej, gdzie przez cały czas odbywały się występy artystyczne, ulokowano stoiska gastronomiczne kół gospodyń i wiejskich stowarzyszeń. Zapach i smak setek różnych pysznych potraw regionalnych, serwowanych za darmo, był zniewalający. Suto zastawione jadłem stoły zachęcały do poznawania bogatego kulinarnego dziedzictwa naszego regionu, w tym jego rogozińskiej części. Pysznymi pieczeniami częstowała pani Grażyna z KGW Budziszewko, gotowane szynki i różnorodne nalewki oferowało stoisko stowarzyszenia „Gościnianka”. Bardzo okazałe było też stoisko pań ze stowarzyszenia „Parkowianka” przybyłych wraz ze swą sołtys Justyną Bartol-Baszczyńską. Zapiekane jajka, polędwica w pomidorach, czy też przygotowany przez panią Basię pyszny barszcz chrzanowy nie pozwoliły przejść obok tego stoiska obojętnie.
Beze Image Banner 300 x 250
◊  Około 2 w nocy w niedzielę w pustostanie pojawiły się płomienie. Nie wiadomo, czy sprawcą pożaru był niedopałek papierosa właściciela, czy złośliwy sąsiad. Zapaliła się sterta śmieci składowana w budynku. Płomienie ugasili druhowie z OSP Maniewa i strażacy z Obornik.
Baner_listopad 300x250_damskie Image Banner 300 x 250_3
◊  W czwartek pod patronatem starosty odbył się powiatowy konkurs matematyczny. W finałach wzięło udział 34 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych i 29 gimnazjalistów. W tym roku zadania nie okazały się super trudne chociaż większość uczestników w pełni wykorzystała czas przeznaczony na ich rozwiązanie. Mistrzem szkół podstawowych został Jakub Ptaszyński a wicemistrzem Wojciech Włodarczyk uczniowie SP3 Rogoźno. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Joanna Działko SP3 Rogoźno, Eliasz Szczepski SP4 Oborniki, Karolina Steinke SP Rożnowo, Janina Borowa SP4 Oborniki, Marcin Kennemann SP3 Oborniki, Mikołaj Charchuta SP Pruśce i Wojciech Kazimierski SP Objezierze. Mistrzem gimnazjów został Marek Kołodziejczak z Ryczywołu a wiecemistrzem uczeń Gimnazjum Przemysła II w Rogoźnie Michał Glapiak. Trzecie miejsce zajęła Martyna Soloch z Parkowa. Do ścisłej czołówki dołączyli Jarosław Uwarow z Parkowa, Tadeusz Kulikowski z Prywatnego Gimnazjum nr 1 w Obornikach, Julia Stefańska z Gościejewa i Adam Słodowy z Ryczywołu. Nagrody wręczali wicestarosta Andrzej Okpisz i naczelnik Paweł Drewicz.
Google
Kontakt z redakcją
Najchętniej oglądane w kwietniu:
6. TSA

nieruchomości
Działki budowlane Uścikowo Folwark od 880 do 2200 m
tel. 600 243 883
Sprzedam działki BUDOWLANE 750 do 3000 m Media w drodze, blisko lasu. Wydane warunki zabudowy. Cisza i spokój
Tel. 695 214 747
Sprzedam atrakcyjnie położone działki budowlane w Straduniu k. Trzcianki.Powierzchnia od 1325 do 2378 m
tel. 602 109 406
Kupię grunt rolny
tel. 664 944 635
Wynajmę 2-pokojowe mieszkanie z tarasem 60 m w centrum miasta blisko lasu bez pośredników
tel. 519 593 999

praca
DREAM PLUS ul. Obornicka 1 b RYCZYWÓŁzatrudni pracowników na stanowisko
SZWACZKA
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty w siedzibie firmy od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00 w dziale kadr
tel. 067 283-70-94
wew. 35
Zatrudnię studenta lub studentkę do pracy w biurze
603 535 782
Przyjmę do pracy w gastronomii
tel. 668 487 847
Firma Transportowa zatrudni kierowce C+E transport krajowy
697 248 748.
Firma transportowa z Ryczywolu zatrudni kierowcę samochodu ciężarowego kat. CE z uprawnieniami.
603 535 782

usługi
PRANIE
- tapicerki samochodowej
- również aut ciężarowych
- meblowe
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA
Piotr Sakowicz
tel. 61 29 719 50
536 489 334
723 442 511

opał
Firma Agro-Max sp. z o.o z siedzibą w Połajewie oferuje
węgiel brunatny 260zł/t, drewno opałowe sosnowe 110zł/mp, dąb 140zł/mp
Powyżej 2t lub 4mp - dowóz gratis!
tel. 728 586 164
SKŁADNICA OPAŁU BOGDANOWO 41 POLECA!!
TYLKO U NAS TANIEGRZANIE
LUZ I WORKOWANY
TEL. 787 109 427

prawnicy
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
ALICJA CHUDZIAK
Kompleksowa pomoc prawna m.in. w zakresie prawa cywilnego, medycznego, rodzinnego, gospodarczego, administracyjnego oraz prawa pracy i ubezpieczeń społecznych
Oborniki, ul. Półwiejska 12
tel. 661-609-469
ARKADIUSZ DROZDOWSKI
radca prawny
Oborniki ul. Piłsudskiego 62
tel. 662 277 021
Możesz prosić o darmową poradę wysyłająć mail

lekarze
W Przychodni Lekarza Rodzinnego s.c. VITA przy ul. Piłsudskiego 76 w Obornikach
TEL. REJ.61 296 05 36

ZAPRASZAMY NA ODPŁATNE BADANIE:

- USG DOPPLER PRZEPŁYWY SZYJNE-55 ZŁ
- USG DOPPLER PRZEPŁYWY KOŃCZYN DOLNYCH ŻYLNYCH - 55 ZŁ
- USG DOPPLER PRZEPŁYWY KOŃCZYN DOLNYCH TĘTNICZYCH - 55 ZŁ
- USG TARCZYCY
- 55 ZŁ
- ECHO SERC - 55 ZŁ
- USG NEREK - 55 ZŁ
- DOPPLER TĘTNIC NERKOWYCH
- 55 ZŁ
- USG AORTY BRZUSZNEJ
- 55ZŁ
- EKG HOLTER 24H
- 110ZŁ

BADANIE NA PROFESJONALNYM APARACIE USG DOPPLER COLOR.
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2014. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.