Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 385, datowanego na 12 czerwca 2005 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Ruukki Oborniki
OBORNIKI. Jak już wcześniej informowaliśmy, 31 maja fińska firma Ruukki przejęła Obornicki Metalplast.
Firma Ruukki miała już wcześniej pakiet akcji Metalplastu a tego dnia zwiększyła swój udział w Metalplast-Oborniki Holding Sp. z o.o. poprzez zakup pakietu akcji posiadanych przez grupę międzynarodowych funduszy inwestycyjnych. Ruukki nabyła także akcje od prywatnych udziałowców. W wyniku tych transakcji, pakiet Ruukki wzrósł z 16,6% do 68,7%. Wartości zakupu nie znamy, bowiem strony uzgodniły, że cena transakcji nie zostanie podana do publicznej wiadomości. Ponadto Ruukki finalizuje przejęcie pakietu 31% akcji posiadanego przez Skarb Państwa. Przewiduje się, że transakcja zostanie zakończona pod koniec czerwca 2005 roku.
Ruukki cieszy się renomą wiarygodnego dostawcy materiałów o wysokiej jakości. Ten potencjał marki doskonale ujmuje hasło firmy: Ruukki - more with metals. -Credo marki odzwierciedla nasze zaangażowanie i podejście, aktywnie poszukujemy nowej roli w łańcuchach wartości naszych klientów - stwierdził Sakari Tamminen, prezes i dyrektor naczelny.
W przemyśle budowlanym, Ruukki specjalizuje się w dostosowanych do wymagań klientów rozwiązaniach w zakresie budownictwa obiektów przemysłowych, biurowych, mieszkalnych oraz budownictwa infrastrukturalnego. Kluczowe obszary rynkowe firmy, to kraje skandynawskie, kraje nadbałtyckie oraz Europa Środkowa i Wschodnia.
Metaplast był dotychczas wiodącym polskim producentem płyt warstwowych. W 2004 roku sprzedaż netto Metalplastu osiągnęła wartość 292 milionów złotych, przy zatrudnieniu 685 pracowników (stan na koniec 2004 roku). Płyty warstwowe produkowane przez Metalplast są używane w szczególności w budownictwie przemysłowym i stanowią praktyczne uzupełnienie istniejącej oferty systemów budowlanych Ruukki, co spowodowało zainteresowanie Finów Obornikami.
Przejęcie firmy Metalplast pozwoli wzmocnić potencjał dostawczy i usługowy Ruukki na obszarze rynkowym obejmującym Europę Środkową i Wschodnią, a także krajach nadbałtyckich i Rosji. Dzięki tej transakcji, Ruukki stanie się jednym z wiodących w Europie dostawców płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej. Obecnie firma prowadzi działalność w 21 krajach, zatrudniając 11 000 osób. Sprzedaż netto w 2004 roku wyniosła 3,6 miliarda EURO. Akcje firmy są notowane na giełdzie helsińskiej (Rautaruukki Corporation: RTRKS).
Jeżeli rok temu w sytuacja Metalplaście była daleka od dobrej a na naszych łamach pisaliśmy o proteście zbiorowym jego pracowników, teraz można mówić o znacznym uspokojeniu.
OBORNIKI TV
V Bieg Papieski 2015 w Obornikach.
NR 385 - TEMATY GOSPODARCZE
◊ Powiat sprzedaje
◊ Ruukki Oborniki
◊ Ulga dla bezrobotnych
◊ Marszałek funduje
◊ W agencji PKO taniej
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  Tegorocznym obchodom rocznicy uchwalenia Konstytucji towarzyszyło słońce i podniosła atmosfera. Uroczystości trzeciomajowe rozpoczęła Msza święta w intencji ojczyzny. Po Mszy nastąpił przemarsz na Rynek a tam odbyła się skromna, choć podniosła uroczystość rocznicowa. Nie było przemówień ani spędu młodzieży szkolnej. O odśpiewaniu hymnu, Krzysztof Sroka przypomniał o tym, że 3 maja 1791 roku Sejm przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja i była drugim takim, po amerykańskim, aktem prawnym w historii świata. Konstytucja przyniosła Polakom długo oczekiwane zmiany. Wieść o nich roznosili gońcy od miasta do miasta. Tak trafiła i do Obornik.
◊  Poważny szlachcic, (w rolę którego wcielił się Piotr Wawrzyniak, podpora zespołu Maniewiacy) ogłosił ją wszem i wobec na obornickim Rynku. Inscenizacji przyglądali się zgromadzeni na płycie Rynku Oborniczanie, którzy przybyli w słusznej liczbie, choć znacznie mniejszej niż rok temu, podczas obchodów powiatowych. Ostatnim aktem inscenizacji był salut armatni od którego zadrżały szyby w oknach i serca w piersiach obywateli. Zagrała Obornicka Orkiestra Dęta pod batutą Krzysztofa Warguły a delegacje organizacji politycznych, społecznych i szkół złożyły kwiaty u stóp pomnika Jana Pawła II. Harcerze rozpostarli ogromną flagę a po chwili dołączały do nich kolejne osoby. Nad Rynkiem wisiał dron z kamerą, uwieczniającą całe wydarzenie. Na koniec organizatorzy święta 3 Maja zaprosili wszystkich na kawę i ciasto drożdżowe, co zapachniało domową atmosferą i stało się doskonałym pomostem pomiędzy rocznica a majówką.
◊  Powiatowe obchody Trzeciego Maja zorganizowano w Rogoźnie. Tradycyjnie, około godz. 9.30 pochód składający się z lokalnych polityków, kierowników jednostek, dyrektorów szkół oraz pocztów sztandarowych ruszył spod urzędu miejskiego na uroczystą Mszę w kościele św. Wita. Słowo Boże wygłosił ks. proboszcz Jarosław Zimny. Po zakończeniu Eucharystii przeniesiono się pod pomnik na placu Powstańców Wlkp.
◊  Poczty sztandarowe utworzyły szpaler wzdłuż przed pomnikiem, za nimi ustawiły się delację szkół, służb mundurowych, partii politycznych, organizacji oraz stowarzyszeń. Starosta Adam Olejnik w krótkim wystąpieniu przypomniał o zbliżających się wyborach prezydenckich. Podczas tradycyjnego strzelania na wiwat prowadzący uroczystość Piotr Szturmiński wyczytał przewodniczącego rady miejskiej Henryka Janusa, ale nieobecnego zastąpił Maciej Kutka. Pech chciał, że mechanizm pistoletu się zaciął. Broń dopiero po trzech minutach prób wystrzeliła. Ten sam problem miał starosta Olejnik. Nie wypaliła również armata, z której tradycyjne strzelanie zostało odwołane. Po złożeniu przez delegacje kwiatów wystąpiła grupa teatralna To My. Na koniec wypuszczono gołębie i odśpiewano Rotę.
Google
Kontakt z redakcją
Najchętniej oglądane w marcu:
5. MTB

praca
Firma MT- MET ul. Łukowska 11 Oborniki
zatrudni referenta ds skupu i sprzedaży surowców wtórnych
wymagania:
- mężczyzna wiek od 20 do ok. 50 lat (sprawny fizycznie),
-podstawowa znajomość obsługi komputera,
-dyspozycyjność,
-łatwość nawiązywania kontaktu z klientami.
Umowa o pracę.
Praca w godzinach od 8-17 a w sobotę od 8-13.
tel. 515-333-766
lub wysyłac CV na mail.
PRZYJMĘ KIEROWCĘ BUS
PLANDEKA
MIĘDZYNARODÓWKA
TEL. 600 021 077
Praca w Niemczech i Holandii. Poszukujemy osób na stanowisko: operator maszyn produkcyjnych, kierowca C+E. Praca bezpośrednio u zagranicznych pracodawców.
tel. 662 160 539
Gościniec GRYSZCZENIÓWKA w Wargowie pod Obornikami zatrudni:
Kucharza lub kucharkę
Pomoc kuchenną
Kelnerkę - na stałe lub tylko na weekendy
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV mailem lub osobiście.
61 29 72 067
Przyjmę do pracy na 1/2 etatu z umiejętności prac stolarskich (kuchnie)
502 464 815

nieruchomości
Sprzedam działki budowlane Uścikówiec do 1200 m
tel. 723 401 195

opał
Firma Agro-Max sp. z o.o z siedzibą w Połajewie oferuje
węgiel brunatny 260zł/t, drewno opałowe sosnowe 110zł/mp, dąb 140zł/mp
Powyżej 2t lub 4mp - dowóz gratis!
tel. 728 586 164

usługi
SAKO AUTO EFEKT
PRANIE
- tapicerki samochodowej
- również aut ciężarowych
- meblowej
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA
Piotr Sakowicz
tel. 61 29 719 50
kom. 536 489 334
kom. 723 442 511
Producent drzwi i schodów oferuje: drzwi sosnowe wewnętrzne, drzwi dębowe wewnętrzne, drzwi drewniane zewnętrzne, drzwi drewniane wewnętrzne, schody, usługę prostowania forniru, szycia formatek i okleinowania
Zapraszamy do salonu wystawowego w Połajewie ul. Wybudowanie Stare 6
Tel. 602 680 987

lekarze
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2015. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.