Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 727, datowanego na Boże Narodzenie 2011 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Mistrzynie i wicemistrzynie z Obornik
OBORNIKI. Drużynowa gimnazjada w tenisie stołowym odbyła się w Krzyżu. Zawody przeprowadzono na 16 stołach a sędzią głównym był Andrzej Lemieszko. Startowało 14 drużyn chłopców i 14 drużyn dziewcząt - reprezentantów wielkopolskich powiatów wyłonionych w ramach eliminacji gminnych, powiatowych i rejonowych. 
Obornickie gminę i powiat reprezentowały dwie drużyny, które wygrały zawody rejonowe. Obie drużyny, Gimnazjum Objezierze (Agnieszka Koch i Agnieszka Lipska) oraz Gimnazjum nr 1 z Obornik (Małgorzata Gliniany i Anna Grotowska) składały się z dziewcząt na co dzień trenujących w Uczniowskim Klubie Sportowym Tenisa Stołowego pod wprawnym okiem Stanisława Hyżyka. Turniej przebiegł wyjątkowo pomyślnie dla obornickich reprezentantek i w efekcie końcowym zdobyły mistrzostwo i wicemistrzostwo, pokonując faworyzowane drużyny z Niechanowa czy Śmigla. Drużyna chłopców Gimnazjum nr 1 spisała się niestety gorzej, ostatecznie została sklasyfikowana na pozycji 9-4. 
Cieszy fakt, iż na tle Wielkopolski tenis stołowy Obornik bryluje. Jest to z całą pewnością zasługa żmudnej pracy trenerskiej pana Stanisława, zawodniczek i zawodników, działaczy klubowych oraz wsparcia jakiego udzielają władze samorządowe. Życzymy obu Agnieszkom, mistrzyniom Wielkopolskim udanego startu na mistrzostwach Polski SZS.
OBORNIKI TV
Migawki z Dni Oborniki 2016
NR 727 - TEMATY SPORTOWE
◊ Mikołajkowy turniej karateków
◊ Waleczne Spartanki - niezwykły kalendarz, który w Obornikach wypada kupić
◊ Turniej piłkarski w Objezierzu
◊ Mistrzynie i wicemistrzynie z Obornik
◊ Zwycięstwo nad Poznaniem
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  W miniony poniedziałek miało miejsce otwarcie restauracji w dawnym młynie Dahlmanna. Oprócz państwa Nadstagów, właścicieli obiektu i ich licznychgości, obecny był też burmistrz Tomasz Szrama. Parkujące na płycie targowiska samochody stały się powodem plotki, która natychmiast dotarła też do naszej redakcji i głosiła, że - burmistrz sprzedał lub sprzedaje targowisko. Pod nieobecność Tomasza Szramy plotkę zdementował sekretarz gminy Krzysztof Nowacki. - To niedorzeczność. Żaden burmistrz nigdy nie sprzeda terenu targowiska, bo jest ono miastu niezbędne. Tego samego zdania jest pan burmistrz Tomasz Szrama, który właśnie zabiega o rychły remont targowiska.
◊  Fatycznie już niebawem ruszy przebudowa płyty targowiska miejskiego, polegająca na wymianie jego nawierzchni. Mieszane nawierzchnie zastąpią równe kostki betonowe z wyraźnie wygrodzonymi boksami handlowymi. Utwardzenie obejmie również miejsce zajmowane przez handlowców ze wschodu sprzedających najczęściej odzież. Będzie to, po remoncie, miejsce obrotu małymi zwierzętami hodowlanymi. Założeniem planu remontowego jest rezygnacja ze stałych straganów i zadaszeń, których nie życzą sobie kupcy. Najczęściej mają własną zabudowę lub sprzedają z pojazdów. Tak wypada taniej im oraz gminie. Burmistrz nakazał zaprojektowanie też nowych toalet i miejsca dla administratora placu. Na czas remontu targowisko zostanie przeniesione na teren Obornickiego Ośrodka Kultury.
◊  GMINA OBORNIKI. Początek września i rozpoczęcie nowego roku szkolnego powodują w Gminie Oborniki corocznie dość mozolną pracę tworzenia sieci linii dowozowej, oraz przystanków, na których dzieci będą wsiadać i wysiadać. Jest to szczególnie ważne w wielu miejscowościach, w których nie ma poboczy, czy chodników. Przetarg na dowozy ogłoszony przez obornicki magistrat rozstrzygnięty został w lipcu. Jednak gdy trasy zostały ustalone, nagle w ostatnich dniach sierpnia, przewoźnicy złożyli protest dotyczący liczby przystanków. Żądają zmniejszenia tej liczby. Urzędnicy od lat dbali o jak najlepszą organizację dowozów szkolnych i jak największą ilość przystanków, która wynikała z wniosków od rodziców. Protest przewoźników jest skutkiem zmiany przepisów prawa i postawy Inspekcji Transportu Drogowego.
◊  Zmiana ta przewiduje bowiem bardzo duże wymagania dotyczące miejsc postojów autobusów, ograniczając je tylko i wyłącznie do miejsc specjalnie do tego przeznaczonych. Przewoźnicy obawiają się, że podobnie jak w wielu ościennych gminach, także w gminie Oborniki od września rozpoczną się kontrole Inspekcji Transportu Drogowego,  która za złamanie tego typu przepisów może nałożyć jednorazową karę nawet do 8 tyś. zł. Protest to właśnie obawą przed takimi karami. - Nie możemy sobie pozwolić na płacenie tak wysokich kar, bo nas na to nie stać, szczególnie że stawki jakie mamy płacone wynikające z przetargu nie są jakieś wysokie – stwierdził jeden z przewoźników. - Niestety, na zmianach przepisów najbardziej ucierpią dzieci, bowiem ograniczenie miejsc postojowych autobusów może wydłużyć ich drogę o kilkadziesiąt metrów. W tej chwili nie jesteśmy wstanie nic zrobić, bowiem są to przepisy od nas niezależne - wyjaśnił dyrektor ZEAS Krzysztof Hetmański. Po chwili dodał: - Na szczęście obowiązują one tylko do końca tego roku kalendarzowego i mam nadzieję, że w nowym rozporządzeniu ministra przestaną obowiązywać.
Google
Kontakt z redakcją
Najchętniej oglądane w lipcu:

praca
Zatrudnię na stałe obsługę do baru. Nie wymagamy doświadczenia. Sami szkolimy naszych pracowników. Oczekujemy jedynie uczciwości, dyspozycyjności, miłej aparycji, umiejętności pracy w zespole i punktualności.
Bar SIODŁO parking Parkowo przy trasie s11, 64-610 Rogożno.
Tel. 665 180881
lub osobiście wraz z CV.
ZATRUDNIĘ STRÓŻA OBIEKTU
MIEJSCE PRACY BOGDANOWO
1/2 ETATU, MIELE WIDZIANE OSOBY Z GRUPĄ INWALIDZKĄ
TEL. 660 480 003 mail
ZATRUDNIĘ SPRZĄTACZKĘ
MIEJSCE PRACY BOGDANOWO
1/2 ETATU, MIELE WIDZIANE OSOBY Z GRUPĄ INWALIDZKĄ
TEL. 660 480 003 mail
Biuro Rachunkowe z Poznania zatrudni księgowego / księgową z doświadczeniem
tel. 607 644 387

usługi
SAKO AUTO EFEKT
PRANIE
- tapicerki samochodowej również aut cieżarowych
- meblowe
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA!!
PIOTR SAKOWICZ
kom. 536 489 334
tel. 61 29 719 50
Producent drzwi i schodów oferuje: drzwi sosnowe wewnętrzne, drzwi dębowe wewnętrzne, drzwi drewniane zewnętrzne, drzwi drewniane wewnętrzne, schody, usługę prostowania forniru, szycia formatek i okleinowania
Zapraszamy do salonu wystawowego w Połajewie ul. Wybudowanie Stare 6
Tel. 602 680 987
Sprzedaż drewna opałowego - odpady poprodukcyjne, pakowane w workach ( big-bag) 1mp. w cenie 80 zł. PROMOCJA! do końca sierpnia 2016 przy zakupie 3 worków - 4 worek GRATIS! Na terenie Obornik dowóz bezpłatny.
693 353 925
w godz. 7.00 - 15.00
Usługi rolnicze
- Prasowanie słomy i siana
- Orka pługiem obrotowym
- Talerzowanie
- Rozlewanie gnojowicy
Tel. 695 214 747
Skup słomy ze żniw 2015 i 2016
Tel. 513 169 566

lekarze
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie
Nowy punkt
pobrań krwi
Obrzycka 85A Oborniki
czynny pn. - pt.
7.15 - 10.00

nieruchomości
Sprzedam działkę Chrustowo Sławienko o pow. 0,6545 ha z możliwością podziału
tel. 61 29 65 892
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2016. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.