Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 594, datowanego na 7 czerwca 2009 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Rekord Polski Kasi Kasperek
OBORNIKI. W mistrzostwach Polski które odbyły sie w Ostrowcu Świętokrzyskim, uczestniczyła także oborniczanka Katarzyna Kasperek. Wraz z koleżankami z Warty Poznań pobiła rekord Polski juniorów 14 letnich w sztafecie 4x200m stylem dowolnym. Kasia przygodę z pływaniem zaczynała w zerówce Szkoły Podstawowej nr 3. Jej pierwszym trenerem była Irena Daszkiewicz,  ceniony fachowiec nauki pływania, kładący duży nacisk na technikę. Obecnie chodzi do Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 3 w Poznaniu i trenuje w Warcie pod okiem Krzysztofa Kaczały. Kasia została też powołana w skład kadry młodziczek w kategori wiekowej 13 lat.
OBORNIKI TV
Montaż zwieńczenia wieży na byłym kościele ewangelickim w Ryczywole.
NR 594 - TEMATY SPORTOWE
◊ Ostatni mecz w Obornikach
◊ Młodzi szczypiorniści awansowali do finału Pucharu Polski
◊ Rekord Polski Kasi Kasperek
◊ Wyróżnienie dla Jana Kalickiego
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  Stało się już doroczną tradycją wyróżniania najznamienitszych obywateli Ziemi Obornickiej medalem honorowym za szczególne zasługi dla gminy i jej mieszkańców, za bezinteresowne działania prospołeczne i ponadprzeciętne na tej niwie osiągnięcia. Takie osoby wyznacza kapituła składająca się obecnie z radnej senior, przewodniczącego komisji oświaty i burmistrza. Co roku się zdarza, że obywatele gminy nie tak do końca podzielają wybór tych szczególnie zasłużonych, więc nie brakuje ostrych komentarzy. W tym roku było ich zdecydowanie mniej. Medale „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej” otrzymali:
◊  Mieczysław Kurzawa, który od 1985 r. jest członkiem Koła Łowieckiego Nr 52 „Szarak”. Kapituła Medali doceniała jego ogromne zaangażowanie w działania na rzecz szeroko pojętej ochrony przyrody, a także współpracę w tym zakresie z młodzieżą szkolną oraz lokalną społecznością są godne uznania. Mieczysław Kurzawa od lat bierze czynny udział w programach „Ożywić pola” i „Leśne spotkania”. J autorem artykułów o Kole Łowieckim „Szarak”, organizował wystawy prac plastycznych wykonanych przez dzieci ze szkół współpracujących z Kołem. Od roku 2012 pełni funkcje prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Obornickiej, jest pomysłodawcą projektu edukacyjnego „Stąd jestem – to moja mała ojczyzna”. Lech Faron, jedna z ważniejszych postaci życia kulturalnego Obornik ostatnich dziesięcioleci, obchodzący w tym roku obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. Ma na swoim koncie ponad 4000 koncertów w kraju i za granicą. Swoją karierę rozpoczął w 1975 r. od występów w ruchu amatorskim w zespole „Ubodzy krewni”. W latach 1980-1996 był solistą w Zespole Estradowym Wojsk Lotniczych „Eskadra”. W tym samym czasie występował również w zespole kabaretowym „Mechaniczna Pyra”. Od 2001 r. występuje w „Kabarecie Marcina Samolczyka”. Od 1995 r. jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Zostań Gwiazdą Kabaretu. Lech Faron był dyrektorem Obornickiego Ośrodka Kultury a obecnie pełni tę rolę w Ryczywole. Od prawie 15 lat prowadzi działający przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciel” zespół muzyczny „Tacy sami”, którego członkowie uświetniają swoimi występami uroczystości gminne. Dzięki zaangażowaniu Lecha Farona zespół osiąga sukcesy na przeglądach i festiwalach piosenki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
◊  Zdzisław Kowalczuk, Prezes Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego odnoszący ogromne sukcesy nie tylko sportowe, ale także organizacyjne. Zdzisław Kowalczuk miał znaczący udział w powstaniu lądowiska Oborniki-Słonawy. Propagator piękna sportu lotniczego. Poprzez swoją pasję i związaną z jej realizacją działalność, rozsławia Ziemię Obornicką na arenach krajowych i zagranicznych. Wojciech Pawlik, samorządowiec i działacz społecznych Ziemi Obornickiej. Obecnie jest naczelnik Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego w Obornikach. W ocenie Kapitały Medalu, Wojciech Pawlik - w znaczący sposób przyczynił się do utworzenia Powiatu Obornickiego. Od lat związany z chórem „Cantilena” współorganizował wiele koncertów i wyjazdów artystycznych chóru.
◊  Maria Pilarska, od ponad 20 lat jest prezesem Obornickiej Spółdzielni Mieszkaniowej zarządzająca zasobami liczącymi ponad 80 budynków, które zamieszkuje około 7000 mieszkańców. W ocenie Kapituły - jej zasługą jest stale rosnąca liczba nowych i wyremontowanych budynków wraz z piękniejącym ich otoczeniem. Andrzej Daszkiewicz, były trener kadry narodowej pływaków, a także kadry olimpijskiej na igrzyska w Montrealu i Monachium. Były trener i koordynator klas pływackich w SP 3 i w SP 2 w Obornikach. Rady Miejskiej w Obornikach oraz członka Zarządu Miasta i Gminy. Włodzimierz Kowal, Nadleśniczy Nadleśnictwa Oborniki, który pełnił przez dwie kadencje funkcję radnego. Propagator ochrony przyrody.
Google
Kontakt z redakcją

sprzedam
SPRZEDAM
Kombajn zbożowy BIZON Z 56 z sieczkarnią
Rok produkcji 1981
Cena do uzgodnienia
tel. 505 364 134

nieruchomości
Sprzedam działki budowlane z warunkami zabudowy
tel. 78 11 910 89
lub 723 401 195

usługi
SAKO AUTO EFEKT
PRANIE
- tapicerki samochodowej
- również aut ciężarowych
- meblowej
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA
Piotr Sakowicz
tel. 61 29 719 50
kom. 536 489 334
kom. 723 442 511
MOSKITIERY RAMKOWE PRZECIW OWADOM
TEL.724-326-948 mail
Serdecznie zapraszamy do współpracy z nowo otwartą wypożyczalnią sprzętu budowlanego
Oborniki, ul. Staszica 14B
tel. 784 598 811
W naszej ofercie posiadamy:rusztowania, elektronarzędzia,duże i małe maszyny budowlane.Stale rozbudowujemy swoją ofertę.
Producent drzwi i schodów oferuje: drzwi sosnowe wewnętrzne, drzwi dębowe wewnętrzne, drzwi drewniane zewnętrzne, drzwi drewniane wewnętrzne, schody, usługę prostowania forniru, szycia formatek i okleinowania
Zapraszamy do salonu wystawowego w Połajewie ul. Wybudowanie Stare 6
Tel. 602 680 987
Usługi rolnicze:
orka pługiem obrotowym, 4-skibowym, prasowanie słomy i siana, talerzowanie - 3 metry, rozlewanie gnojowicy (wraz z gnojowicą)
Tel. 695 214 747

lekarze
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie
Nowy punkt
pobrań krwi
Obrzycka 85A Oborniki
czynny pn. - pt.
7.15 - 10.00

opał
Firma Agro-Max sp. z o.o z siedzibą w Połajewie oferuje
węgiel brunatny 260zł/t, drewno opałowe sosnowe 110zł/mp, dąb 140zł/mp
Powyżej 2t lub 4mp - dowóz gratis!
tel. 728 586 164
DREWNO KOMINKOWE
od 100 zł
Sosna Brzoza Dąb Olcha Grab Jesion Buk
Drewno suche o wilgotności 15%
tel. 880 471 639
MIAŁ WĘGLOWY
400 zł/tona
tel. 787 109 427
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2015. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.