OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 594, datowanego na 7 czerwca 2009 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Rekord Polski Kasi Kasperek
OBORNIKI. W mistrzostwach Polski które odbyły sie w Ostrowcu Świętokrzyskim, uczestniczyła także oborniczanka Katarzyna Kasperek. Wraz z koleżankami z Warty Poznań pobiła rekord Polski juniorów 14 letnich w sztafecie 4x200m stylem dowolnym. Kasia przygodę z pływaniem zaczynała w zerówce Szkoły Podstawowej nr 3. Jej pierwszym trenerem była Irena Daszkiewicz,  ceniony fachowiec nauki pływania, kładący duży nacisk na technikę. Obecnie chodzi do Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 3 w Poznaniu i trenuje w Warcie pod okiem Krzysztofa Kaczały. Kasia została też powołana w skład kadry młodziczek w kategori wiekowej 13 lat.
OBORNIKI TV
Spór wokół pieniędzy na oczyszczenie stawu w Parkowie podczas zebrania wiejskiego. Pan Jan mówi pod adresem radnego Adama Nadolngo, że "będzie utopiony".
NR 594 - TEMATY SPORTOWE
◊ Ostatni mecz w Obornikach
◊ Młodzi szczypiorniści awansowali do finału Pucharu Polski
◊ Rekord Polski Kasi Kasperek
◊ Wyróżnienie dla Jana Kalickiego
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  W sobotę piłkarze nożni Sparty Oborniki zmierzyli się przed własną publicznością z drużyną Mieszka Gniezno. Dla oborniczan był to mecz szczególny, bowiem w pięciu poprzednich kolejkach podopieczni trenera Mariusza Drewicza nie potrafili odnieść zwycięstwa. Spotkanie z drużyną z Gniezna dobrze rozpoczęli oborniczanie. Już w 6 minucie meczu po rzucie rożnym Radziwołek mógł pokonać bramkarza jednak jego strzał był zbyt lekki. W 13 minucie meczu na strzał w kierunku bramki zdecydował się Bukowski, jednak piłka zamiast trafić do siatki wyleciała za linię końcowa boiska. W 25 minucie meczu groźnie zaatakowała drużyna Mieszka, jednak lekki strzał w kierunku bramki nie zaskoczył Wosickiego. Sparta odpowiedziała już minutę później strzałem Michałowskiego. W 33 minucie po dobrej akcji Wicberger minął obrońcę i oddał strzał w kierunku bramki, po którym Sparta wywalczyła rzut rożny.
◊  Drużyna z Gniezna najdogodniejsza okazję do pokonania bramkarza Sparty zmarnowała w 35 minucie. Po indywidualnej akcji i pasywnej postawie obrońców pomocnik Mieszka z 15 metrów oddał groźny strzał, który obronił bramkarz Sparty. Drugie 45 minucie meczu rozpoczęło się bardzo spokojnie w wykonaniu obu drużyn, a gra toczyła się w środkowej części boiska. Dopiero w 65 min. Sparta przeprowadziła składną akcję zakończoną bramką. Bukowski zagrał piłkę w pole karne do Sołowieja, który minął obrońcę i pokonał bramkarza gości. W 71 min. powinno być 2:0. Ponownie Sołowiej minął trzech obrońców i bramkarza, jednak zamiast podawać uderzył w kierunku bramki, a piłkę na rzut rożny zdołał wybić jeden z obrońców. W 84 minucie meczu Sołowiej pokonał po raz drugi bramkarza efektownym strzałem kończąc dośrodkowanie z drugiej linii. Sparta próbowała jeszcze podwyższyć wynik, jednak akcje Panowicza, Sołowieja i Maciejewskiego zakończyły się niepowodzeniem. Oborniczanie zdołali wygrać tak ważne spotkanie i dopisali do swojego dorobku trzy punkty.
◊  Szczypiorniści Sparty byli tłem dla jednego z najbardziej utytułowanych klubów w historii piłki ręcznej. Grunwald szybko odskoczył Sparcie. Doświadczony rywal nie oddaje tylu bramek przewagi. Oborniczanie przegrali 22:33. Mecz oborniczanie rozpoczęli nietypowo, z dwoma obrotowymi w ataku pozycyjnym. Ze względu na uraz nie mógł wystąpić środkowy rozgrywający Błażej Kwiatkowski. Przez tydzień ze względu na kontuzje nie trenowali również Artur Pachulicz i Maciej Włudarczak. Pierwsze minuty pod dyktando gości, którzy obdarowani piłkami podanymi w ręce skontrowali Spartę. Już w 5 minucie trener Arciszewski poprosił o czas. Niestety, dalej trwał marazm w ataku pozycyjnym a rywale kontrowali nie wracających się do obrony oborniczan. Po kwadransie Sparta przegrywa dziesięcioma bramkami. Od utraty większej ich liczby zespół ratował w bramce Sebastian Kustoń. Pierwsza połowa bezlitosna w wykonaniu Grunwaldu, który prowadził 13:6.
20140929 300x250 Image Banner 300 x 250
◊  Po zmianie stron ożywiła się obornicka obrona, dobrą zmianę na lewym skrzydle dał Piotr Myszkowski. W ataku "odpalił" Adrian Wosicki, który pokazał jak rzucać z drugiej linii. Doświadczeni w pierwszoligowych bojach zawodnicy z Poznania nie dali jednak zbliżyć oborniczanom. Na tablicy wyników końcowy rezultat widniał 21:34, ale sędziowie popełnili błąd. Z obliczeń protokołu wynik meczu to 33:22. Sparta nadal bez zwycięstwa zamyka stawkę II ligowców.