Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 414, datowanego na Nowy Rok 2006 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Dziewczyny LO Oborniki obroniły tytuł Mistrzyń Wielkopolski w piłce ręcznej
OBORNIKI. Na zakończenie tegorocznych startów w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej obornickie piłkarki ręczne z miejscowego LO wygrały finałowy turniej i ponownie zostały Mistrzyniami Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2005/2006. Zawody rozegrano w hali OCS z udziałem 4 drużyn.
W półfinałach LO Oborniki pokonało LO V Poznań 18:16, LO Gniezno wygrało z ZS Kępno 15:11. Mecz o 3 miejsce pomiędzy Poznaniem i Kępnem był dość dramatyczny i do końca utrzymywał w napięciu. Ostatecznie lepszymi okazały się poznanianki wygrywając 15:14. Natomiast finał, to ubiegłoroczna powtórka z udziałem tych samych zespołów, czyli licealistek z Obornik i Gniezna.
Oborniczanki kierowane przez swoich trenerów klubowych wytrzymały presję związaną z obroną mistrzowskiego tytułu rzucając trzy bramki więcej, niż rywalki. Końcowy wynik 15:12. Tym samym udowodniły swój prymat w naszym województwie uzyskany dzięki systematycznej i fachowej pracy szkoleniowców UKS Jedynka. Puchar, dyplomy i złote medale naszym zawodniczkom wręczyli prezes SZS "Wielkopolska" Zdzisław Urbańczyk i dyrektor Obornickiego Centrum Sportu Tomasz Konitz.
W mistrzowskiej ekipie wystąpiły: Katarzyna Cieśla, Weronika Warciarek, Dominika Walkowiak, Ewelina Andrzejewska, Sandra Niedzielska, Magdalena Borkowicz, Aleksandra Nowicka, Marta Janaszczak, Marta Lorenc i Katarzyna Łukanowska, Natalia Boch, Monika Boch i Kinga Kurczewska - opiekun Ewa Bacik.
OBORNIKI TV
Wielkie czytania na Osiedlu Leśnym w Obornikach, w Zespole Szkół, Szkole Podstawowej nr 4.
NR 414 - TEMATY SPORTOWE
◊ Dziewczyny LO Oborniki obroniły tytuł Mistrzyń Wielkopolski w piłce ręcznej
◊ Przyjaciele Sparty
◊ Awans Obornik w rankingu powiatów
◊ Nowy Zarzad Rożnovii
◊ Opłatkowe spotkanie Orkanu Objezierze
◊ Nowe stroje siatkarek
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  Blood, sweat & tears czyli, pot, krew i łzy - tak najkrócej można powiedzieć o niedzielnym Formoza Challenge, biegu z przeszkodami w palącym słońcu, wszechobecnym błocie, od którego więcej było tam jedynie zmęczenia. Tuż za linią startu poszczególne grupy biegaczy czekał zimny prysznic z węży OSP Nowołoskoniec. Potem bieg przez opony, kamienie i kłody. Pod górę i w dół. Ciągnięcie ciężarów i odpowiedzi na pytania. Trzeba było wspiąć się po śliskich od błota i gliny deskach a potem z nich zjechać prosto do błotnistej wody.
◊  Za każdym niemal zakrętem czekały na komandosów kolejne przeszkody. Zbieg ze wzgórza kończył się czołganiem pod zasiekami ze stalowych rur. Jedni pełzli, inni woleli się turlać, ci i ci z wysiłkiem, a wszystko po to, by znów stanąć na nogach a potem 100 metrów błotnistego szlaku i znów trudna do pokonania przeszkoda, ściana płaczu. Niewiele może wyższa niż dwa i pół metra, zbita z grubych desek, ale zmęczone nogi nie pozwalały się odbić od ziemi. Ręce z trudem trzymały się krawędzi.
◊  Najsłabszym pomagali koledzy. Podawali pomocną dłoń, podsadzali lub wciągali na krawędź. Wszystko w myśl żelaznej zasady komandosów - „nigdy nie zostawiamy swoich”. Potem znów bieg i bieg. Po drodze wielka „wanna” z wodą, potem przejścia stalowymi rurami i znowu bieg. W nogach pięć kilometrów, błoto i glina na całym ciele wymieszane z potem i zmęczenie, potworne zmęczenie. Meta usytuowana na wzniesieniu dla wielu była bardzo odległa i ostatnie kroki trudniejsze niż wszystko przedtem.
◊  To bardzo pobieżna relacja z biegu na wytrzymałość, i to osoby oglądającej to jedynie z boku. Jakie były prawdziwe odczucia biegnących, ile razy mieli kryzys, gdy wydawało się, że już tylko parę kroków i koniec sił, to wiedza tylko setki tych, którzy biegli i którym radosny konferansjer na starcie proponował - proszę o uśmiech na całej trasie. Biegli oborniczanie i ich koleżanki oraz koledzy z całego kraju. Niektórzy jechali nocą, by rano stanąć na starcie. Na szczęście organizatorzy zadbali o wszystko. Można było wypocząć i zmyć z siebie trudy. Były napoje, jedzenie i leżaki. Strażacy i ratownicy zadbali o bezpieczeństwo. To wszystko mogli oglądać licznie przybyli widzowie. Zabezpieczono dla nich wygodne trybuny. Inni stali na koronie toru motocrossowego zamienionego w błotniste piekło. Nie podamy w tym tygodniu wyników. Gdy zamykaliśmy ten numer ostatni z nich jeszcze biegli. Nie przekażemy podziękowań dla wszystkich sponsorów, bo było ich wielu, a niektórzy prosili o anonimowość. Ciężka praca przy organizacji Formoza Challenge setnie się opłaciła.
Google
Kontakt z redakcją

praca
Opiekunka seniorów - legalna praca w Niemczech – sprawdzone kontrakty, umowa, organizacja wyjazdu, bez opłat.
Promedica24 zaprasza!
tel. 519690456
Firma transportowa zatrudni kierowcę kat.C+E na trasach międzynarodowych. Mile widziane doświadczenie w zawodzie.
Kontakt: 602 227 398
Zatrudnię na obsługę do baru. Poszukujemy osób na stałe oraz sezonowo bądź na weekendy. Nie wymagamy doświadczenia. Sami szkolimy naszych pracowników. Oczekujemy jedynie uczciwości, dyspozycyjności, miłej aparycji, umiejętności pracy w zespole i punktualności. Bar "SIODŁO" mieści się przy trasie krajowej S11 przy Parkowie, tel. kontaktowy 665 180 881 lub osobiście wraz z CV
Przyjmę na umowę o pracę operatora dźwigu lub do przyuczenia. Także spawacza oraz montażystę konstrukcji i płyt.
Tel. 602 371 838

nieruchomości
Sprzedam mieszkanie własnościowe w Obornikach na ulicy Młyńskiej, piętro II, dwa pokoje.
Cena 109 tys.
tel. 721 663 787

terapia
Dobry Start
Terapia Pedagogiczna
- terapia specyficznych trudności w uczeniu się (dysleksja, dyskalkulia, dysortografia, dysgrafia)
- diagnoza przedszkolna, diagnoza gotowości szkolnej
- nadrabianie zaległości edukacyjnych spowodowanych absensją dziecka
- zajęcia ogólnorozwojowe przygotowujące dziecko do rozpoczęcia szkoły, przedszkola
- konsultacje
tel. 782 316 442 mail
strona internetowa

usługi
SAKO AUTO EFEKT
PRANIE
- tapicerki samochodowej również aut cieżarowych
- meblowe
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA!!
PIOTR SAKOWICZ
kom. 536 489 334
tel. 61 29 719 50
Producent drzwi i schodów oferuje: drzwi sosnowe wewnętrzne, drzwi dębowe wewnętrzne, drzwi drewniane zewnętrzne, drzwi drewniane wewnętrzne, schody, usługę prostowania forniru, szycia formatek i okleinowania
Zapraszamy do salonu wystawowego w Połajewie ul. Wybudowanie Stare 6
Tel. 602 680 987
Sprzedaż drewna opałowego - odpady poprodukcyjne, pakowane w workach ( big-bag) 1mp. w cenie 80 zł. PROMOCJA! do końca sierpnia 2016 przy zakupie 3 worków - 4 worek GRATIS! Na terenie Obornik dowóz bezpłatny.
693 353 925
w godz. 7.00 - 15.00
Wyprzedaż mebli z ekspozycji po cenach producenta. Kuchnie i szafy przesuwne na wymiar.Oborniki, ul. Jagiellońska 9
tel. 502 464 815
nasza strona

lekarze
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie
Nowy punkt
pobrań krwi
Obrzycka 85A Oborniki
czynny pn. - pt.
7.15 - 10.00
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2016. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.