Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 718, datowanego na 23 października 2011 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Policjant w z Rogoźna ostatecznie uwolniony od wszelkiej winy
ROGOŹNO. W kwietniu 2004 cała Polska usłyszała o zdarzeniu, podczas którego czterej policjanci z grupy specjalnej ostrzelali na ulicy Bałtyckiej samochód śmiertelnie raniąc 19-latka, a drugiego doprowadzając do niepełnosprawności. Wśród funkcjonariuszy był rogoźnianin Robert Ziółkowski. On i jego trzej koledzy  usłyszeli wreszcie po latach trwających procesach iż zostali uniewinnieni.
Już dwukrotnie policjanci biorący udział w akcji na ulicy Bałtyckiej byli uniewinniani przez sąd. Mimo to prokurator przygotował apelację w tej sprawie. Prokurator zarzucał sądowi brak, jego zdaniem, wyjaśnienia jakichś sprzeczności.
Sąd Apelacyjny w Poznaniu zajął się sprawą w ubiegłym roku. Na początku października policjanci usłyszeli wyrok. Zostali uniewinnieni. Wyrok jest prawomocny.
Przypomnijmy, że do nocnej strzelaniny na ulicy Bałtyckiej doszło w kwietniu 2004 roku. Policjanci udali się w pościg za samochodem, w którym mógł siedzieć groźny przestępca. Kierujący samochodem zatrzymany do kontroli zaatakował funkcjonariuszy ze specjalnej grupy poszukiwań ważącym niemal dwie tony Roverem. Gdy usiłował ich rozjechać, taranując dwa policyjne pojazdy funkcjonariusze otworzyli ogień. W wyniku strzelaniny jeden z pasażerów Rovera zginął. Drugi został poważnie ranny. 
Oskarżeni policjanci przekonywali sąd, że podczas akcji działali zgodnie z prawem i nie mają sobie nic do zarzucenia. Użyli broni służbowej, którą dostali na wypadek obrony koniecznej lub zastosowania przymusu.
Postrzeleni mężczyźni bezsensownie zaryzykowali życiem własnym i policjantów. 
Robert Ziółkowski był funkcjonariuszem w Rogoźnie, potem w Obornikach a na koniec pracował w komendzie wojewódzkiej w Poznaniu, także w grupie specjalnej, poszukującej najgroźniejszych przestępców. Zatrzymał ponad 1500 osób, w tym wielu groźnych bandytów. Nierzadko ryzykował własnym życiem, by ludzie żyli bezpiecznie.
Choć sąd orzekł, iż jest niewinny, to i tak nie przestaje nosić ciężaru tamtego zdarzenia. Po odsłużeniu swych lat, odszedł z policji i znalazł inne zajęcie. Z wykształcenia przyrodnik. Z zamiłowania żeglarz i podróżnik. Niedawno wrócił z rejsu po Bahamach. Potem pływał po Adriatyku. Obecnie przygotowuje się do podróży przez Tajlandię, Birmę, Kambodżę i Laos.
W wolnych chwilach pisze książki. Pierwsza z nich pod tytułem „Łowcy głów” zawiera wiele wątków z jego pracy policyjnej i jest już zapowiedziach w wydawniczych. 
OBORNIKI TV
Wypadek autobusu w Obornikach. Ćwiczenia służb ratowniczych.
NUMER 718 - TEMATY
◊ Były doradca burmistrza Szramy skazany na karę więzienia
◊ Fałszywy pracownik gazowni w Obornikach, energetyki w Rogoźnie- dwie następne udane próby oszustwa, których ofiarą padają osoby starsze
◊ Po meczu znaleziono ciało 52-letniego A.W. w przydrożnym rowie
◊ Jęki i krzyki kobiety - sąsiedzi wezwali mundurowych na Osiedlu Leśnym
◊ Drugie samobójstwo w październiku
◊ Padł rekord samochodowego pijaństwa: 3,30 promila Romana Z
◊ Spłonęła stodoła,zagrożony pożarem był pobliski dom w Lipie
◊ Iskra z pieca i pożar na Młyńskiej w Obornikach
◊ Konopie na Obrzyckiej
◊ Zarzuty wobec byłego komendanta
◊ Przewozy szkolne: oby nie doszłodo tragedii
◊ Policjant w z Rogoźna ostatecznie uwolniony od wszelkiej winy
◊ Ankieterzy OBOP na wyborach w Połajewie
◊ Zamiast pomocy poszkodowanemu Filipkowi komisje i naciski na matkę
◊ I co z obiecanym internetem?
◊ Czy będą kolejne kłopoty z podwykonawcą?
◊ Sołeckie wydatki
◊ Nowi dzielnicowy i radna
◊ Na odpady nie ma rady
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  Po raz pierwszy w środę, 15 kwietnia w nowo wybranym składzie obradowali sołtysi gminy Oborniki. Była to pierwsza po prawie trzymiesięcznych wyborach narada. Przedstawicieli 43 sołectw przywitał burmistrz Tomasz Szrama, który dokonał podsumowania tegorocznych wyborów składając podziękowania za minioną kadencję oraz pogratulował nowo wybranym sołtysom.
◊  Podczas spotkania omawiano także bieżące sprawy dotyczące sołectw, nie brakowało pytań, problemów ale i kwiatów i wielkiej życzliwości wobec nowych koleżanek i kolegów. Tu warto przypomnieć, że wybory sołeckie trwały niemal codziennie od 2 lutego aż do 14 kwietnia z uwzględnieniem przerwy świątecznej. Po zakończeniu wyborów grono sołtysów liczy 17 kobiet i 26 mężczyzn. Ich średnia wieku w kadencji 2015-2019 wynosi 50 lat, co może świadczysz o wyborze osób doświadczonych, ale ciągle jeszcze młodych. Najmłodszym sołtysem jest liczący dopiero 23 lata Gracjan Barnaś – Bogdanowo a najmłodszą sołtyską, o ile można takiego słowa użyć, jest licząca sobie 27 lat Dorota Stokłosa z Przeciwnicy. Najstarsi sołtysi są równolatkami, bo Maria Sahan ze Stobnicy i Stanisław Kania z Dąbrówki Leśnej mają po 69 lat.
◊  Tegoroczne wybory sołeckie zakończyły misję jednych a rozpoczęły innych. Miało to miejsce w 15 sołectwach: W Bąblinku Hieronim Tadeuszyk zastąpił Mirosławę Dzierzkiewicz, w Bogdanowie Gracjan Barnaś zastąpił Andrzeja Majkowskiego, w Kowanówku Karina Stachowiak – Zielińska zastąpiła Ewę Kaźmierczak, w Maniewie Krzysztof Frąckowiak zastąpił Marię Garczewską, w Objezierzu Błażej Jastrząbek zastąpił Mieczysławę Polcyn, w Przeciwnicy Dorota Stokłosa zastąpiła Jana Czartoszewskiego, w Sycynie Filip Henschke zastąpił Stefana Człapę, w Uścikowie Paweł Dreger zastąpił Leszka Dąbrowskiego, w Uścikówcu Marlena Pychyńska zastąpiła Marcina Kubiaka, w Wymysłowie Urszula Warguła zastąpiła Piotra Hoffmanna, w Żernikach Adam Kołodziej zastąpił Genowefę Magdziarz w Żukowie Karolina Mróz zastąpiła Małgorzatę Najdek, w Sławienku Julita Pawlaczyk zastąpiła Barbarę Walczak, w Górce Mariola Gilewska zastąpiła Marię Przysiecką a w Wargowie Mirosław Buszkiewicz zastąpił Irenę Magdziarek
◊  Warto pamiętać o tych, którzy swą służbę pełnili najdłużej i tu od lat rekordzistką jest i zapewne będzie Daniela Świerkowska, która była sołtysem Świerkówek przez 52 lata. Pani Irena Magdziarek sołtysowała 16 lat (od 17.12.1998 roku), Mirosława Dzierzkiewicz 12 lat (od 11.12.2002 r.), Barbara Walczak 12 lat (od 9.12.2002 r.), podobnie Stefan Człapa, który był sołtysem od 3.12.2002 r. Wciąż sołtysami są: Hipolit Kowalski 30 lat (od 1984 roku), Marian Krzysztofczyk 26 lat (od 1988 roku) oraz Krystyna Ruks 23 lata (od 1991 roku). Na koniec wypada wszystkim sołtysom życzyć wiele sukcesów i tyleż samo dowodów uznania ze strony wyborców.
Google
Kontakt z redakcją
Najchętniej oglądane w marcu:
5. MTB

praca

Promedica24
zatrudni opiekunki i opiekunów osób starszych do pracy w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.
Teraz EXTRA BONUSY WIOSENNE za wyjazd!
Praca jest legalna! Zapewniamy m.in. dojazd pod drzwi podopiecznego oraz pomoc opiekuna kontraktu podczas pobytu za granicą.
Znasz język niemiecki lub angielski? Masz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi lub chorymi?
Zadzwoń i umów się na spotkanie informacyjne!
Poznań, ul. Głogowska 31/33
519 690 456

Firma M&W CONSTRUCTION
z siedzibą w Obornikach zatrudni montażystów lekkiej obudowy.
Wymagane doświadczenie przy montażach pawilonów - kontenerów - hal stalowych
Rekrutacja
tel - 664969032
Firma ENTER COOL Chłodnictwo klimatyzacja zatrudni od zaraz
Elektryka
Automatyka
Chłodnika
Montera płytwarstwowych
Wymagane prawo jazdy kat B
tel 691145560
Firma z okolic Rogoźna nawiąże współpracę ze szwalnią w kwestii szycia pokrowców do mebli tapicerowanych.
Kontakt po numerem:
603 661 120
Przyjmę do pracy na 1/2 etatu z umiejętnością prac stolarskich (kuchnie)
tel. 502 464 815
PRZYJMĘ KIEROWCĘ BUS
PLANDEKA MIĘDZYNARODÓWKA
TEL. 600 021 077
Pracownik magazynu z odzieżą Swarzędz - zapewniamy dojazd z Rogoźna oraz Obornik.
504-170-820

nieruchomości
Wydzierżawię / Sprzedam na terenie Rogoźna Hala(produkcyjna) 800 m, magazyny 320 m
790 400 935 mail

sprzedam
TANIO SPRZEDAM wspaniałego Campera Multivan VW 19 turbo, rocznik 1993, czerwony. Na weekend super maszyna. Tak duże auto a pali tylko 6 litrów ropy. Ważne opłaty do września 2015. Stoi na ulicy Chłopskiej - koło pływalni. Można przy okazji obejrzeć. Zbieram oferty
tel.69 444 57 33.

opał
Firma Agro-Max sp. z o.o z siedzibą w Połajewie oferuje
węgiel brunatny 260zł/t, drewno opałowe sosnowe 110zł/mp, dąb 140zł/mp
Powyżej 2t lub 4mp - dowóz gratis!
tel. 728 586 164

usługi
SAKO AUTO EFEKT
PRANIE
- tapicerki samochodowej
- również aut ciężarowych
- meblowej
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA
Piotr Sakowicz
tel. 61 29 719 50
kom. 536 489 334
kom. 723 442 511
Producent drzwi i schodów oferuje: drzwi sosnowe wewnętrzne, drzwi dębowe wewnętrzne, drzwi drewniane zewnętrzne, drzwi drewniane wewnętrzne, schody, usługę prostowania forniru, szycia formatek i okleinowania
Zapraszamy do salonu wystawowego w Połajewie ul. Wybudowanie Stare 6
Tel. 602 680 987

lekarze
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2015. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.