Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 548, datowanego na 20 lipca 2008 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Porywacze przydrożnej prostytutki zatrzymani
JARACZ. Niedawno pisaliśmy o porwaniu prostytutki z Jaracza. Kobietę mieszkającą w gminie Ryczywół (a nie jak mylnie podaliśmy w Jaraczu, gdzie ta pani przebywała tylko czasowo), uprowadziło dwóch mężczyzn (nie licząc kierowcy) i nakłaniało by dla nich pracowała gdzieś na wybrzeżu. Twierdzili, że są spod Warszawy, mamili wyższymi zarobkami, straszyli mafią i pobiciem. 
„Nasza” powiatowa prostytutka okazała się być niezłomna i konsekwentnie odmawiała im przez cztery godziny. Gdy odzyskała wreszcie wolność powiadomiła o wszystkim policję. Funkcjonariusze sekcji kryminalnej natychmiast wszczęli postępowanie operacyjne a jego rezultatem było rychłe zatrzymanie kidnaperów. 
Okazało się, że to nie żadna mafia z Pruszkowa czy Wołomina. Obaj porywacze okazali się być z Ostrołęki. Mają po dwadzieścia parę lat i chcieli otworzyć na wybrzeżu swój pierwszy własny interes z panienkami. Na początek jeżdżąc po kraju upatrzyli sobie „naszą” prostytutkę spod Jaracza. Niestety, nacięli się na niej i staną - za pozbawienie jej wolności na przeciąg czterech godzin oraz stosownie gróźb karalnych - przed sądem. 
Prokurator Rejonowy wyznaczył nad nimi już dozór i uzyskał poręczenie majątkowe. 
OBORNIKI TV
Obornicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2016 - część 2.
NUMER 548 - TEMATY
◊ Próba gwałtu pod Lulinem
◊ 8 kamer będzie śledziło za kilka dni non stop obornickie ulice
◊ Rezygnacja dyrektora obornickiego szpitala
◊ Dramatyczne skutki piątkowej nawałnicy w całym regionie
◊ Będzie dochodzenie w sprawie utopienia
◊ Porywacze przydrożnej prostytutki zatrzymani
◊ Nikt nie porywa dzieci
◊ Władze Obornik zapowiadają na lato wiele od dawna zaległych eksmisji
◊ Zabraknie 60 miejsc w przedszkolach
◊ Przygody pana Henia na wolności
◊ Ukradł auto z wódką?
◊ Pożar przy Gołaszyńskiej
◊ Skok na stację
◊ Młodzi w Bajce?
◊ Potrójne uderzenie
◊ Wędkował przy obornickiej śluzie
◊ Porzucone Polo
◊ Udana niedziela?
◊ Dojenie na śpiocha
◊ Od niej wolał autko
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  Toast noworoczny wszedł już do tradycji wydarzeń będących towarzyskimi spotkaniami władz ze szczególnie zasłużonymi przedsiębiorcami i obywatelami, których działalność warta jest szczególnego ukłonu. Jest to też podsumowanie roku minionego oraz powitanie obecnego, a ponadto okazja do dobrego uczynku, jakim jest coroczna licytacja na rzecz pilnie potrzebujących wsparcia.
◊  Ten wyjątkowy wieczór ma wiele smaków. Jednym z nich jest objezierski pałac, w którym cienie wielkich postaci snują się tajemniczo w zakątkach między gośćmi. Historia przeplata się z teraźniejszością w szacownych wciąż murach, nadgryzionych jednak dość mocno zębem czasu. Przepiękne kreacje pań na tle nieskazitelnie skrojonych garniturów panów. W rym roku królowały czernie i srebra. Osobnym smakiem jest sama lista gości i trzeba coś w gminie znaczyć lub czegoś dokonać, aby na nią trafić. Tym razem wśród szczególnych gości było wielu samorządowców z bliższych i dalszych gmin Wielkopolski. Stół z przekąskami mógł śmiało stanowić przykład wykwintu i smakowitości, będąc opowieścią o odcieniach sztuki kulinarnej. Taki stół jest najlepszą wizytówką firm cateringowych, a było ich już w Objezierzu kilka, choć najwyraźniej królują tu od lat bogdanowskie Culinaria. Tym razem państwo Aneta i Maciej Krzyżańscy przeszli znów samych siebie, dodając do dawnych rarytasów nowe i jeszcze lepsze. Stołom i smakom towarzyszyła dyskretna muzyka, a podczas tegorocznego Toastu był to kwartet ze swingującą Agą Czyż i gitara Witolda Żuromskiego.
◊  Gości wieczoru też tradycyjnie powitał burmistrz. Tomasz Szrama zaczął od słów: każdy nowy rok jest jak pusta księga, składającą się z 365 kart, które zapisujemy swoimi czynami. Sukcesami i porażkami, nadziejami i marzeniami. Tom z roku 2015 jest już zamknięty, rozpoczęliśmy prace nad następnym. Lecz musimy pamiętać, że serie te nigdy nie istnieją bez siebie. Przeszłość ma wpływ na teraźniejszość. To, co zrobimy dziś, będzie kiedyś miało swoje konsekwencje. Rok 2015 był dobrym rokiem dla gminy Oborniki. Rokiem ważnych inwestycji zarówno z zakresu infrastruktury, jak i rozwoju społecznego. W tym miejscu burmistrz wymienił kilka, z długiej listy inwestycji, które poprawiły jakość życia oborniczan. Wskazał także na przedsięwzięcia wspólne z Powiatem Obornickim i z Obornicką Spółdzielnią Mieszkaniową. - Za nami pierwszy miesiąc nowego, 2016 roku. Czy będzie to kolejny dobry rok dla miasta i gminy Oborniki? Przekonamy się, gdy mam nadzieję w tym samym, licznym gronie podsumowywać będziemy go za rok. Amerykański sportowiec Vince Lombardi powiedział niegdyś, że cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i determinacja, by niezależnie od tego czy w danej chwili wygrywamy, czy przegrywamy dawać z siebie wszystko. Lecz wy - ludzie biznesu, działacze społeczni i samorządowi wiecie o tym najlepiej. Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że Gmina Oborniki zawsze będzie mierzyła wysoko, stawiała sobie ambitne zadania, a trudności odbierała jako wyzwania, których podejmowanie sprawia radość i satysfakcję.
◊  Szrama wymienił kilka zadań, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć w tym roku, a poprzeczka wciąż wisi wysoko. - Wśród największych przedsięwzięć zaplanowanych na ten rok znalazły się między innymi - budowa wielorodzinnych budynków komunalnych, przebudowa schroniska, remonty kolejnych świetlic wiejskich, infrastruktury szkolnej i rekreacyjnej, budowy i modernizacje dróg, w tym wartej prawie 6 mln zł, na którą pozyskaliśmy 2,5 mln dofinansowania w ramach rządowego programu rozwoju infrastruktury drogowej. Inwestycja ta jest tym bardziej ważna, gdyż przebiega przez ona przez istotną dla wielu przedsiębiorców tak zwaną przemysłową dzielnicę naszego miasta. W ramach prac przebudowana zostanie ulica Łukowska, Polna i Kowanowska, pojawi się tam nowe oświetlenie i ścieżka pieszo-rowerowa, przebudowane zostaną też chodniki. Prócz zadań inwestycyjnych planujemy również szereg przedsięwzięć o charakterze kulturalnym i sportowym. Tu też mierzymy wysoko, nie mamy kompleksów, nie boimy się z naszymi propozycjami wychodzić dużo dalej niż granice naszej gminy.
Google
Kontakt z redakcją

praca
HR Consulting
oferuje pracę:
pracownik magazynu w Murowanej Goślinie
Praca od zaraz na magazynie przy kompletacji towaru. Atrakcyjne wynagrodzenie. Płacimy składki ZUS.
tel. 790 471 014
534 987 992 mail
Zatrudnimy osobę (emeryta, rencistę) do odczytu liczników.
Tel. 618 401 242
Zatrudnię kierowcę kategorii C+E w transporcie międzynarodowy
510-719-094
Firma Jopp-pol w Ryczywole przyjmie do pracy na produkcję. Umowa o pracę.
tel. 067 28 37 590
Firma Abctranssped z siedzibą w Świerkówkach zatrudni kierowców z kategorią C +E. Wymagana karta do Tachografu.
602 552 300 mail

nieruchomości
Sprzedam działkę Chrustowo Sławienko o pow. 0,6545 ha z możliwością podziału
tel. 61 29 65 892
Sprzedam działkę budowlaną 1200 m, pięknie położoną - w pobliżu las i woda. Media w drodze.
tel. 723 401 195
KUPIĘ ZIEMIĘ ROLNĄ W GMINIE OBORNIKI
tel. 505-72-00-27

usługi
SAKO AUTO EFEKT
PRANIE
- tapicerki samochodowej
- również aut ciężarowych
- meblowej
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA
Piotr Sakowicz
tel. 61 29 719 50
kom. 536 489 334
kom. 723 442 511
Producent drzwi i schodów oferuje: drzwi sosnowe wewnętrzne, drzwi dębowe wewnętrzne, drzwi drewniane zewnętrzne, drzwi drewniane wewnętrzne, schody, usługę prostowania forniru, szycia formatek i okleinowania
Zapraszamy do salonu wystawowego w Połajewie ul. Wybudowanie Stare 6
Tel. 602 680 987

lekarze
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie
Nowy punkt
pobrań krwi
Obrzycka 85A Oborniki
czynny pn. - pt.
7.15 - 10.00
KOMPLEKSOWA OPIEKA NAD ZDROWIEM KOBIETY
leczenie zachowawcze i zabiegowe, USG piersi, USG dopochwowe, DNA -HPV specjalista chorób, kobiecych i położnictwa
Mirosław Moskalewicz
Zapraszam w środy
od 17.00 do 19.00
Oborniki
ul. Obrzycka 115A
602-37-22-58
ZESPÓŁ SPECJALISTYCZNYCH GABINETÓW LEKARSKICH
KONSYLIARZ
Oborniki ul. Stefanowicza 23
Zapraszamy na badania USG doplerowskie naczyń kończyn dolnych oraz konsultację lekarską. Badania odpłatnie wykonuje lekarz specjalista chirurg:
Poniedziałek od 17.00
61-296-66-04

opał
Firma Agro-Max sp. z o.o z siedzibą w Połajewie oferuje
węgiel brunatny 260zł/t, drewno opałowe sosnowe 110zł/mp, dąb 140zł/mp
Powyżej 2t lub 4mp - dowóz gratis!
tel. 728 586 164
MIAŁ WĘGLOWY
400 zł/tona
tel. 787 109 427
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2016. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.