Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 393, datowanego na 7 sierpnia 2005 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Przychodnia dla Rożnowa
ROŻNOWO. Będę się starał zorganizować przychodnię lekarską w naszej wsi, bo tego oczekują mieszkańcy - zdradził nam radny powiatowy Przemysław Gronostaj z Rożnowa. J
ak nam wyjaśniał -wielu osobom nie jest poręcznie jeździć do lekarza rodzinnego czy szczepień z dziećmi z wiosek do Obornik. Przychodnia mogłaby wzorem nieodległego Parkowa, powstać również i w Rożnowie. Jej siedzibą byłby dawny sklep GS. Jak nas zapewnił pan Przemysław, ma już zgodę tej spółdzielni na dysponowanie pawilonem. Znalazł też chętnych do jego przebudowy. Ma na przebudowę gotowy projekt adaptacyjny zgodny z najnowszymi wymogami. Zwrócił się też do spółek lekarskich Vita S.C. i Vita K.K. o przejecie nowego punktu.
Tu trzeba powiedzieć, że jak na razie jego oferta nie znalazła entuzjastycznego przyjęcia u szefów obu spółek. Pan Przemysław jednak się nie zraża, bowiem zaczęły się już zgłaszać do niego również inne podmioty jak na przykład spółka lekarzy rodzinnych z Chodzieży, dla której największa wieś w powiecie obornickim jest kąskiem nie do pogardzenia.
OBORNIKI TV
Obornickie Łazienki - linowy plac zabaw.
NUMER 393 - TEMATY
◊ Zgwałcił własną żonę
◊ Dramat o świcie
◊ Co ja tutaj robię?
◊ Nie tylko ryczywolska przypadłość
◊ Chcieli go ot tak sobie zabić
◊ Śmierć młodego kierowcy z Chrustowa
◊ Ostatnie piwo
◊ Spłoszony przez alarm
◊ Za jednym razem dwa włamania
◊ Uwaga na karty
◊ Które kwoty są prawdziwe?
◊ Wpływają datki na pomnik
◊ Przychodnia dla Rożnowa
◊ Zastój na drodze rowerowej
◊ Graniczna utwardzona
◊ Lepsza łączność i awanse w policji
◊ Szkielety w wykopach
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  W miniony poniedziałek miały miejsce dwa wypadki na placach zabaw. Jeden z nich wydarzył się pod wieczór w parku linowym dla dzieci na obornickich Łazienkach. Ustawione tam obiekty są nowe i najwyraźniej nie zdały egzaminu. Podczas wspinaczki po linowej piramidzie jedna z linek puściła i stojące na niej dziecko w wieku 10-12 lat spadło tak nieszczęśliwie, że uszkodziło sobie kręgosłup. Wezwano pogotowie. To nie przyjeżdżało przez około 20 minut. Zamiast karetki do dziecka podjechały dwa wozy straży pożarnej. Wtedy też się wyjaśniło, że oba wozy wraz z karetką nieco wcześniej pojechały na osiedle, gdzie także doszło do wypadku i także na placu zabaw. Tam tez zachodziło podejrzenie uszkodzenia kręgosłupa. Karetka została wraz z ratownikami na osiedlu a do dzieciaka przyjechali strażacy. Obserwujący to ludzie złorzeczyli na służbę zdrowia, gdyż poszkodowane dziecko czekało półprzytomne na pomoc zaledwie kilkaset metrów od szpitala. Po upadku nie władało nogami a stan jego wydawał się być ciężki.
◊  Gdy dziecko trafiło pod opiekę lekarzy przyjrzeliśmy się przyczynie wypadku. Jak się okazało, linka nie pękła. Cała konstrukcja zbudowana jest z odcinków lin łączonych plastikowymi spinkami. Te okazały się być zbyt słabe. Plastik poddawany ciągłemu działaniu zmian temperatury nie zastąpi wszak solidnego wiązania długich odcinków lin. - Sprawą zajmiemy się natychmiast zamykając park na czas aż do czasu, gdy wykonawca go właściwie zabezpieczy, na co posiadamy od niego gwarancję - zapewnił nas obecny w Łazienkach chwilę po wypadku rzecznik prasowy magistratu Krzysztof Nowacki - dodając: zamówiliśmy urządzenia całkowicie bezpieczne. Zdarzenie z poniedziałku dowodzi, że coś nie zadziałało i będziemy od wykonawcy bezwzględnie wymagali spełnienia naszego warunku pełnego bezpieczeństwa. Wypadki się zdarzały, zdarzają i zdarzać raczej będą. Musimy więc u progu sezonu dokonać lustracji wszystkich placów zabaw, by te były maksymalnie bezpieczne.
Beze Image Banner 300 x 250
◊  W minionym tygodniu 300 dzieci zostało obdarowanych przez pracowników i gości placówki Markot w Gościejewie. Organizator akcji, nazwanej “Paka Dla Dzieciaka”, Daniel Wiśniewski w ten sposób chciał uszczęśliwić maluchów z najbardziej ubogich rodzin w gminie. Przez dwa dni pracownicy Markotu jeździli po wszystkich wioskach i Rogoźnie, dotarli do 118 rodzin. Tam witali byli często ze łzami szczęścia w oczach. Dzieci i ich rodziny były zaskoczone. Wspominali niecodziennym króliczkom wielkanocnym, że nigdy wcześniej nie otrzymywali paczek a tym bardziej nikt nie przywoził im ich do domu. W paczkach znajdowały się głównie słodycze, w tym tradycyjne czekoladowe króliki. Każda kosztowała 50 zł. Pieniądze w dużej części zostały przekazane przez prywatne firmy, chociaż swoje trzy grosze dołączyły również instytucje publiczne. - Dzięki dobremu sercu sponsorów możemy po raz pierwszy uszczęśliwić słodyczami małych mieszkańców gminy Rogoźno. Bardzo serdecznie chciałbym wszystkim podziękować za wieki wkład w tą jakże szlachetną akcję, ale w szczególności przesyłam serdeczne podziękowania firmie Dendro z Rogoźna, bez której ta akcja by się nie odbyła. - powiedział nam Wiśniewski. Organizatorzy mieli zamiar dotrzeć również do ubogich rodzin w gminie Oborniki. Jednak, podczas gdy rogozińskie firmy chętnie zrzucały się na ubogie dzieci, w Obornikach były problemy. Organizatorzy planują powtórzenie akcji za rok, może do tego czasu obornickie serca zmiękną.
Baner_listopad 300x250_damskie Image Banner 300 x 250_3
◊  Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, tegoroczne wojewódzkie dożynki archidiecezjalne planowane początkowo w Gnieźnie odbędą się ostatecznie w Obornikach a dokładniej w Słonawach. W sprawie kulis tej zmiany rzecznik obornickiego magistratu mówić wiele nie chce, choć zmianie miejsca dożynek nie zaprzecza. Za to rzecznik Urzędu Marszałkowskiego częstuje chętnie szczegółami, a owe szczegóły są takie, że się pokłócił biskup z prezydentem Gniezna Jackiem Kowalskim w sprawie planowanych dożynek i wobec nieprzejednanych stanowisk obu panów zaszła potrzeba zmiany miejsca uroczystości. Tam gdzie się dwóch kłóci trzeci zwykle korzysta, a tym trzecim był burmistrz Obornik Tomasz Szrama. Złożył on akces organizacji wojewódzkich dożynek w swej gminie. Wybór burmistrza padł na Słonawy, położone blisko Obornik, z dobrym dojazdem i dużym placem na terenie istniejącego tam lotniska. Dożynki zaplanowano na 31 sierpnia i choć czasu jest jeszcze sporo, to już ruszyły pierwsze przygotowania.
Google
Kontakt z redakcją
Najchętniej oglądane w kwietniu:
7. TSA

nieruchomości
Działki budowlane Uścikowo Folwark od 880 do 2200 m
tel. 600 243 883
Sprzedam działki BUDOWLANE 750 do 3000 m Media w drodze, blisko lasu. Wydane warunki zabudowy. Cisza i spokój
Tel. 695 214 747
Sprzedam atrakcyjnie położone działki budowlane w Straduniu k. Trzcianki.Powierzchnia od 1325 do 2378 m
tel. 602 109 406
Kupię grunt rolny
tel. 664 944 635
Wynajmę 2-pokojowe mieszkanie z tarasem 60 m w centrum miasta blisko lasu bez pośredników
tel. 519 593 999

praca
DREAM PLUS ul. Obornicka 1 b RYCZYWÓŁzatrudni pracowników na stanowisko
SZWACZKA
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty w siedzibie firmy od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00 w dziale kadr
tel. 067 283-70-94
wew. 35
Przyjmę do pracy w gastronomii
tel. 668 487 847
Firma Transportowa zatrudni kierowce C+E transport krajowy
697 248 748.

usługi
PRANIE
- tapicerki samochodowej
- również aut ciężarowych
- meblowe
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA
Piotr Sakowicz
tel. 61 29 719 50
536 489 334
723 442 511

opał
Firma Agro-Max sp. z o.o z siedzibą w Połajewie oferuje
węgiel brunatny 260zł/t, drewno opałowe sosnowe 110zł/mp, dąb 140zł/mp
Powyżej 2t lub 4mp - dowóz gratis!
tel. 728 586 164
SKŁADNICA OPAŁU BOGDANOWO 41 POLECA!!
TYLKO U NAS TANIEGRZANIE
LUZ I WORKOWANY
TEL. 787 109 427

prawnicy
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
ALICJA CHUDZIAK
Kompleksowa pomoc prawna m.in. w zakresie prawa cywilnego, medycznego, rodzinnego, gospodarczego, administracyjnego oraz prawa pracy i ubezpieczeń społecznych
Oborniki, ul. Półwiejska 12
tel. 661-609-469
ARKADIUSZ DROZDOWSKI
radca prawny
Oborniki ul. Piłsudskiego 62
tel. 662 277 021
Możesz prosić o darmową poradę wysyłająć mail

lekarze
W Przychodni Lekarza Rodzinnego s.c. VITA przy ul. Piłsudskiego 76 w Obornikach
TEL. REJ.61 296 05 36

ZAPRASZAMY NA ODPŁATNE BADANIE:

- USG DOPPLER PRZEPŁYWY SZYJNE-55 ZŁ
- USG DOPPLER PRZEPŁYWY KOŃCZYN DOLNYCH ŻYLNYCH - 55 ZŁ
- USG DOPPLER PRZEPŁYWY KOŃCZYN DOLNYCH TĘTNICZYCH - 55 ZŁ
- USG TARCZYCY
- 55 ZŁ
- ECHO SERC - 55 ZŁ
- USG NEREK - 55 ZŁ
- DOPPLER TĘTNIC NERKOWYCH
- 55 ZŁ
- USG AORTY BRZUSZNEJ
- 55ZŁ
- EKG HOLTER 24H
- 110ZŁ

BADANIE NA PROFESJONALNYM APARACIE USG DOPPLER COLOR.
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2014. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.