Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 464, datowanego na 18 grudnia 2006 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Nowiny donoszą
OBORNIKI. Ukazujący się również i w Obornikach pilski tygodnik „Nowiny” byłego senatora Stokłosy doniósł o koncercie Zenona Laskowika, który miał się odbyć w obornickim OOK.
Tygodnik nie tylko napisał kilka ciepłych akapitów o wrażeniach z koncertu, ale go nawet zrecenzował. Można było przeczytać o ciekawym spektaklu, dobrej grze aktorów i żywiołowej reakcji publiczności.
Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że koncert się w ogóle nie odbył, bo odwołano go ze względu na żałobę narodową. Artykuł ten jest ciekawym przyczynkiem do tego, w jaki sposób piszą niekiedy regionalne gazety o Obornikach - ich informacje są, łągodnie mówiąc, często nie na czasie.
OBORNIKI TV
Chleb z tegorocznej mąki na dożynkach gminy Rogoźno w Garbatce.
NR 464 - TEMATY KULTURALNE
◊ Trójwymiarowa radość
◊ Obornicka operetka
◊ Pamiętajmy o cmentarzach
◊ Nowiny donoszą
◊ Uczennice obornickiego ogólniaka najlepsze w wiedzy o HIV
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  W piątek otwarto nowe targowisko - obłożone kostką pozbrukową, ogrodzone, zadaszone, z wodą i kanalizacją, budynkiem gospodarczym oraz parkingiem. Na wielkie otwarcie przybyły setki rogoźnian, wśród nich między innymi burmistrz Bogusław Janus, ks. kanonik Eugeniusz Śliwa, sekretarz gminy Iwona Sip-Michalska i radny Zdzisław Hinz. Ten ostatni był wielkim zwolennikiem budowy targowiska i jeszcze jako przewodniczący rady miejskiej robił wiele, by projekt został zrealizowany. Targowisko kosztował 2 mln 200 tys. zł. Udało się pozyskać ze środków unijnych 1 mln zł, resztę dołożono z budżetu gminy.
◊  Ks. Śliwa pobłogosławił nową infrastrukturę oraz odniósł się do pewnej kontrowersyjnej, jego zdaniem, sprawy. Radni na wrześniowej sesji postanowili udostępnić targowisko w niedziele. Ks. Kanonik przypomniał, że niedziela jest dniem poświęconym przede wszystkim Bogu a nie zakupom. Symboliczną wstęgę przeciął burmistrz Janus. Już od rana kupcy rozstawiali kramy a wszystkie miejsca handlowe były zajęte. Ponad stu handlowców kusiło rogoźnian swoimi produktami a blisko pięćdziesięciu nie zmieściło się tego dnia na placu. Na zakupy nie przyszli jedynie rogoźnianie, klienci zjechali się również z okolicznych wsi i sąsiednich gmin. Na małe zakupy skusił się między innymi wójt Ryczywołu Jerzy Gacek.
◊  Oprócz niego wśród straganów można było zauważyć poznaniaków, oborniczan a nawet mieszkańców Murowanej Gośliny. - Od średniowiecza w mieście nie było targowiska z prawdziwego zdarzenia. Cieszę się, że za mojej kadencji mogliśmy zbudować obiekt, który nie tylko teraz służy rogoźnianom, ale mam nadzieję, będzie służył również następnym pokoleniom. Podchodzili do mnie mieszkańcy mówiąc: “nie wierzyliśmy, że doczekamy prawdziwego targowiska”. Właśnie dla tych, ale również dla całej społeczności gminy budowaliśmy miejsce, z którego możemy być wszyscy dumni - powiedział Bogusław Janus. Z zazdrością na Rogoźno patrzą mieszkańcy bogatszych Obornik, którzy może też kiedyś doczekają się wygodnego i nowoczesnego targowiska.
◊  W najbliższą sobotę 27 września na parkiety wracają szczypiorniści drugoligowej Sparty. O godzinie 19.30 zmierzą się z Euco 9 Legnica. Mecz w hali sportowej Obornickiego Centrum Sportu. Przygotowania do sezonu trwały od 6 sierpnia. Przypomnijmy że zespół opuścił Artur Klopsteg, który po wyleczeniu kontuzji chce związać się z poznańskim MKS. Na prezentacji Sparty nie zobaczymy także Łukasza Cieśli, doświadczony zawodnik postanowił zakończyć sportową karierę. Do zespołu po kilkuletniej przerwie dołączył Mateusz Golczyński. Zespół poprowadzą Marek Arciszewski i Tomasz Witaszak. Kadra: Bramkarze: Maciej Wtorek, Sebastian Kustoń, Paweł Rybarczyk. Rozgrywający: Błażej Kwiatkowski, Mateusz Golczyński, Hubert Narożny, Michał Eitner, Szymon Ratajczak, Jan Okpisz, Michał Włudarczak, Filip Matuszak, Patryk Sztuba. Skrzydłowi: Jonasz Ratajczak, Maciej Włudarczak, Adrian Wosicki.
Google
Kontakt z redakcją
Najchętniej oglądane w sierpniu:

praca
Firma ANWIL TRANSPORT z Maniewa zatrudni: portiera
tel. 61 29 73 960 mail
PRZYJMĘ KRAWCOWĄ
SZYCIE ODZIEŻY
PRACA JEDNOZMIANOWA
602-407-169
Firma transportowa z Ryczywolu zatrudni kierowcę kat. C+E z aktualnymi uprawnieniamiw transporcie mięzynarodowym PL-GB-PL.
603 535 782
POMAX WÓZKI WIDŁOWE Uścikowo 21c, 64-600 Oborniki zatrudni:mechanika, elektromechanika
tel. 508 123 237 e-mail
Przyjmę kobiety na stanowisko: Operator maszyny CNC
602 304 590
WORK SERVICE S.A zatrudni: pracowników do sortowania odzieży w Gądkach k. Poznania. Zapewniamy transport do miejsca pracy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:
508 000 800

skup
Kupię orzechy włoskie
tel. 880 471 639

usługi
SAKO AUTO EFEKT
PRANIE
- tapicerki samochodowej
- również aut ciężarowych
- meblowej
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA
Piotr Sakowicz
tel. 61 29 719 50
kom. 536 489 334
kom. 723 442 511

nieruchomości
SPRZEDAM DZIAŁKE
TEL. 512 174 271

lekarze
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie

opał
Nowo otwarty skład opału Łukowo
w sprzedaży:
węgiel
drewno opałowe.
Tel. 723 777 995
725 481 458
Transport gratis!!!
Firma Agro-Max sp. z o.o z siedzibą w Połajewie oferuje
węgiel brunatny 260zł/t, drewno opałowe sosnowe 110zł/mp, dąb 140zł/mp
Powyżej 2t lub 4mp - dowóz gratis!
tel. 728 586 164
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2014. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.