Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 464, datowanego na 18 grudnia 2006 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Nowiny donoszą
OBORNIKI. Ukazujący się również i w Obornikach pilski tygodnik „Nowiny” byłego senatora Stokłosy doniósł o koncercie Zenona Laskowika, który miał się odbyć w obornickim OOK.
Tygodnik nie tylko napisał kilka ciepłych akapitów o wrażeniach z koncertu, ale go nawet zrecenzował. Można było przeczytać o ciekawym spektaklu, dobrej grze aktorów i żywiołowej reakcji publiczności.
Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że koncert się w ogóle nie odbył, bo odwołano go ze względu na żałobę narodową. Artykuł ten jest ciekawym przyczynkiem do tego, w jaki sposób piszą niekiedy regionalne gazety o Obornikach - ich informacje są, łągodnie mówiąc, często nie na czasie.
OBORNIKI TV
Wypadek autobusu w Obornikach. Ćwiczenia służb ratowniczych.
NR 464 - TEMATY KULTURALNE
◊ Trójwymiarowa radość
◊ Obornicka operetka
◊ Pamiętajmy o cmentarzach
◊ Nowiny donoszą
◊ Uczennice obornickiego ogólniaka najlepsze w wiedzy o HIV
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  Mieszkańcy bogdanowskich osiedli Widokowego i Słonecznego czekają na przebudowę linii kolejowej oraz budowę przystanku w pobliżu ich bloków a tymczasem nasza redakcja dotarła do dokumentów, które mogą świadczyć o tym, że nic jeszcze nie jest przesądzone, choć nie ustają starania władz Obornik o ów przystanek.
◊  Przystanek bogdanowski o nazwie „Gołaszyn” nie jest jedynym znajdującym się wśród propozycji dotyczących terenu gminy Oborniki. Jest tam także przystanek „Kowanówko” choć nie ma Ocieszyna, który niegdyś także zakładano. Prócz tak zwanych „propozycji” są przystanki, które już zostały naniesione na schemat funkcjonowania Poznańskiej Kolei Metropolitalnej i będą to, od Piły licząc: Rożnowo, Oborniki, Oborniki Miasto, Gołaszyn i Wargowo. O potrzebie ujęcie przystanku „Gołaszyn” w schemacie wiceburmistrz Obornik pisał do władz Metropolii Poznań podkreślając, że dla Gminy Oborniki jest to bardzo ważna lokalizacja, min, z uwagi im dynamiczny rozwój tego terenu w kierunku zagospodarowania o charakterze mieszkaniowym. W opracowaniu „Koncepcji zintegrowanego transportu publicznego w oparciu o linie Poznańskiego Węzła Kolejowego z wydzieleniem kolejowego ruchu metropolitalnego", przystanek Gołaszyn (Bogdanowo) jest uwidoczniony jako nowa lokalizacja, wynikająca z potrzeb i planowanej zabudowy. Proponuję zatem, aby ta inwestycja mogłaby być zrealizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, jako partnera projektu Master Plan dla Poznańskie Kolei Metropolitalnej, dla którego zadanie to wpisuje się w zakres działań spółki.
◊  Spółka PKP Linie Kolejowe odpowiedziała: modernizacja powyższej linii kolejowej będzie realizowana w oparciu o Studium Wykonalności. Przewiduje ono m. in. rezerwę terenu pod wybudowanie w przyszłości przystanku kolejowego o nazwie Gołaszyn, zgodnie z Państwa postulatem Budowa przedmiotowego przystanku podczas najbliższej modernizacji linii kolejowej ie została przewidziana do realizacji. Nie została także uwzględniona przy pozyskiwaniu w/w decyzji administracyjnych oraz w nakładach inwestycyjnych. W związku z powyższym należy przeanalizować możliwość budowy w/w przystaniu w innym trybie inwestycyjnym. Wynika z tego, że przystanek być może, ale na razie go nie będzie. Jeżeli nie do końca wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniądze. Może gdyby gmina zadeklarowała sfinansowanie budowy przystanku, to decyzja kolei przechyliłaby się na stronę „tak”. Na razie jest „ niewiadomo”.
◊  W rozmowie z Piotrem Woszczykiem usłyszeliśmy, że gmina nie zrezygnuje z budowy przystanku „Gołaszyn”. Na wyniki tych starań czekają mieszkańcy Bogdanowa, którym wygodnie byłoby jeździć do pracy pociągiem a ten zatrzymywać się będzie w Poznaniu nie tylko na Głównym, ale także na Podolanach, przy ulicy Nowowiejskiego, na Franowie, Zawadach i Dębcu. Na temat przystanków w Kowanówku i Ocieszynie na razie nikt nic nie mówi.
Google
Kontakt z redakcją
Najchętniej oglądane w marcu:
5. MTB

praca

Promedica24
zatrudni opiekunki i opiekunów osób starszych do pracy w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.
Teraz EXTRA BONUSY WIOSENNE za wyjazd!
Praca jest legalna! Zapewniamy m.in. dojazd pod drzwi podopiecznego oraz pomoc opiekuna kontraktu podczas pobytu za granicą.
Znasz język niemiecki lub angielski? Masz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi lub chorymi?
Zadzwoń i umów się na spotkanie informacyjne!
Poznań, ul. Głogowska 31/33
519 690 456

Firma M&W CONSTRUCTION
z siedzibą w Obornikach zatrudni montażystów lekkiej obudowy.
Wymagane doświadczenie przy montażach pawilonów - kontenerów - hal stalowych
Rekrutacja
tel - 664969032
Firma ENTER COOL Chłodnictwo klimatyzacja zatrudni od zaraz
Elektryka
Automatyka
Chłodnika
Montera płytwarstwowych
Wymagane prawo jazdy kat B
tel 691145560
Firma z okolic Rogoźna nawiąże współpracę ze szwalnią w kwestii szycia pokrowców do mebli tapicerowanych.
Kontakt po numerem:
603 661 120
Przyjmę do pracy na 1/2 etatu z umiejętnością prac stolarskich (kuchnie)
tel. 502 464 815
PRZYJMĘ KIEROWCĘ BUS
PLANDEKA MIĘDZYNARODÓWKA
TEL. 600 021 077
Pracownik magazynu z odzieżą Swarzędz - zapewniamy dojazd z Rogoźna oraz Obornik.
504-170-820

nieruchomości
Wydzierżawię / Sprzedam na terenie Rogoźna Hala(produkcyjna) 800 m, magazyny 320 m
790 400 935 mail

sprzedam
TANIO SPRZEDAM wspaniałego Campera Multivan VW 19 turbo, rocznik 1993, czerwony. Na weekend super maszyna. Tak duże auto a pali tylko 6 litrów ropy. Ważne opłaty do września 2015. Stoi na ulicy Chłopskiej - koło pływalni. Można przy okazji obejrzeć. Zbieram oferty
tel.69 444 57 33.

opał
Firma Agro-Max sp. z o.o z siedzibą w Połajewie oferuje
węgiel brunatny 260zł/t, drewno opałowe sosnowe 110zł/mp, dąb 140zł/mp
Powyżej 2t lub 4mp - dowóz gratis!
tel. 728 586 164

usługi
SAKO AUTO EFEKT
PRANIE
- tapicerki samochodowej
- również aut ciężarowych
- meblowej
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA
Piotr Sakowicz
tel. 61 29 719 50
kom. 536 489 334
kom. 723 442 511
Producent drzwi i schodów oferuje: drzwi sosnowe wewnętrzne, drzwi dębowe wewnętrzne, drzwi drewniane zewnętrzne, drzwi drewniane wewnętrzne, schody, usługę prostowania forniru, szycia formatek i okleinowania
Zapraszamy do salonu wystawowego w Połajewie ul. Wybudowanie Stare 6
Tel. 602 680 987

lekarze
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2015. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.