Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 524, datowanego na 3 lutego 2008 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Nie pałace, lecz gotówka za Urząd Skarbowy
OBORNIKI. Swego czasu informowaliśmy o tym, że Urząd Skarbowy zaproponował gminie Oborniki wymianę swej siedziby przy Rynku na jeden z „pałaców” w Gołaszynie, Rudkach czy Rożnowie. Gmina okazała się nie być zainteresowana tą propozycją, bowiem wspomniane budynki są w stanie, delikatnie mówiąc, śmierci technicznej a ponadto zasiedlone lokatorami, często poważnie zalegającymi z należnościami. W tej sytuacji Urząd zaproponował kupno budynku . 
- Dla gminy to rozsądna propozycja, powiedziała burmistrz Anna Rydzewska. Według naszych szacunków, wartość rynkowa budynku i parceli sięga nawet 2 mln zł brutto. Urząd pewnie się będzie targował, ale nawet połowa tej kwoty byłaby poważnym zastrzykiem do kasy miejskiej. Nowy właściciel będzie też płacił podatek a ponadto, jak dodała Anna Rydzewska - własny budynek jest gwarancją, że Urząd Skarbowy nie ucieknie z Obornik, bo jest w naszym mieście zakotwiczony poważną nieruchomością. 
OBORNIKI TV
Wizyta organizatorów tegorocznych Dożynek Wojewódzko - Archidiecezjalnych w gospodarstwach starostów Małgorzaty Najdek i Karola Kowalskiego.
NR 524 - TEMATY GOSPODARCZE
◊ Już niedługo początek prac na Szamotulskiej i wielu innych ulicach
◊ Nowa skarbnik Obornik
◊ Nie pałace, lecz gotówka za Urząd Skarbowy
◊  Kłopoty z nowymi urzędnikami
◊ Nielegalne garaże przy Jagiellońskiej
◊ Oświetlenie w Połajewie
◊ Problem parkingowy
◊ Program dla prawie każdego
◊ Sesja rady bez nagrania
◊ Po kilkudziesięciu latach remont
◊ Oborniccy rzemieślnicy na kongresie pracodawców
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  Od wtorku 2 września straż pożarna poszukiwała 67-letniej Haliny W. Kobieta wyszła z domu około godz. 16 i zniknęła. Następnego dnia strażacy z Obornik, przy współpracy z jednostkami z OSP Ocieszyn i Dąbrówki Leśnej, rozpoczęli zakrojoną na szeroką skalę akcję poszukiwawczą. Dzięki nagraniom z monitoringu miejskiego odkryto, że kobieta przechadzała się w pobliżu obornickich łazienek. Potwierdziły to zeznania okolicznych wędkarzy. Strażacy od popołudnia w środę aż do zmroku przeszukiwali brzeg rzeki Wełny i pobliskie lasy. Seniorki nie znaleziono. Poszukiwania wznowiono w czwartek rano. Około godz. 11 odnaleziono zwłoki kobiety. Unosiły się nad powierzchnią wody przy obornickiej śluzie.
◊  Kobieta, według wstępnych ustaleń śledczych, mogła umrzeć dalej, w górze rzeki. Jej zwłoki spłynęły i zatrzymały się dopiero przy elektrowni wodnej. Strażacy wyłowili ciało kobiety i osłonili parawanem. Na śluzę przyjechał obornicki prokurator. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci oborniczanki.
◊  Na początek tygodnia zaplanowano montaż lunety na tarasie widokowym przy granicy Uścikowa i Obornik. Tym razem luneta ma zostać osadzona na tyle solidnie by znów nie wyrwano jej postumentu. Obok lunety stanie spora plansza za zdjęciem, które wykonano z tego miejsca w roku 1932. Prócz podziwiania panoramy Obornik, będzie można szukać porównań dzisiejszych Obornik z tamtymi sprzed lat, gdy nie było jeszcze bloków, stadionu i wielu obecnych obiektów.
◊  W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o rozżalonych kierowcach ukaranych za wjazd na drogę wiodącą przez Rudki. Jak udało nam się sprawdzić, mandaty te wystawiono niesłusznie. Po pierwsze droga istniała jeszcze przed przebudową i była to legalna droga gminna, więc można nią było jeździć do woli. Po drugie, wykonawca jej przebudowy nie zadbał o zmianę w organizacji ruchu drogowego na czas budowy, więc ustawione przez niego zakazy nie miały żadnej mocy. Mandat jest karą za wykroczenie a jeżeli wykroczenia nie było, to i kary być nie może. W tej sytuacji każdy ukarany za przejazd drogę gminną przez Rudki ma prawo do anulowania mandatu i wystąpienia o ewentualny zwrot pieniędzy.
Google
Kontakt z redakcją
Najchętniej oglądane w sierpniu:

praca
Firma transportowa z Ryczywolu zatrudni kierowcę kat. C+E z aktualnymi uprawnieniamiw transporcie mięzynarodowym PL-GB-PL.
603 535 782
POMAX WÓZKI WIDŁOWE Uścikowo 21c, 64-600 Oborniki zatrudni:mechanika, elektromechanika
tel. 508 123 237 e-mail
DREAM PLUS Sp. z o.o. Sp. k. ul. Obornicka 1 b, RYCZYWÓŁ
zatrudni kobiety na stanowisko:
SZWACZK
możliwość przyuczenia do zawodu
Oferujemy: umowa o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie, terminowa płatność, praca od zaraz.
Osoby zainteresowane prosimyo kontakt telefoniczny
660 516 514

usługi
SAKO AUTO EFEKT
PRANIE
- tapicerki samochodowej
- również aut ciężarowych
- meblowej
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA
Piotr Sakowicz
tel. 61 29 719 50
kom. 536 489 334
kom. 723 442 511

nieruchomości
SPRZEDAM DZIAŁKE
TEL. 512 174 271
Sprzedam DZIAŁKI BUDOWLANE 750 do 3000 m. Media w drodze, blisko lasu. Wydane warunki zabudowy.Cisza i spokój.
Tel. 695 214 747

lekarze
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie

opał
Nowo otwarty skład opału Łukowo
w sprzedaży:
węgiel
drewno opałowe.
Tel. 723 777 995
725 481 458
Transport gratis!!!
Firma Agro-Max sp. z o.o z siedzibą w Połajewie oferuje
węgiel brunatny 260zł/t, drewno opałowe sosnowe 110zł/mp, dąb 140zł/mp
Powyżej 2t lub 4mp - dowóz gratis!
tel. 728 586 164
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2014. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.