Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 538, datowanego na 11 maja 2008 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Kąpiel w ubraniu atrakcją koncertu
OBORNIKI. Początkiem świąteczno weekendowych atrakcji był w Obornikach piątek 2 maja. Prócz zwyczajowych atrakcji kapieliskowych otwarcie sezonu na Żwirkach zainicjował koncert zespołu SkaNaBis – reggae. Koncert nie zdobył wielkiej widowni, bo przybyła nań niewielka grupka młodzieży i to nie zawsze i do końca trzeźwej. 
Do gorszących scen na szczęście nie doszło, ponieważ jak nas zapewnił komendant straży miejskiej Andrzej Cieżyński, najbardziej krewkich spacyfikowano zanim zaczęli rozróbę i był spokój. Największą atrakcją tego wieczoru był młodzieniec, który wpadł w ubraniu do wody. Szczęśliwie go szybko wyłowiono i koncert trwał dalej. 
Dowiódł, że warto się zastanowić, czy należy organizować koncerty rockowe na świeżym powietrzu, skoro tak mało osób interesują. Dziwi potem narzekanie młodzieży, że w Obornikach nic się nie dzieje. - Jak to nic, przecież facet kąpał się w ubraniu, wołają organizatorzy. 
OBORNIKI TV
XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Obornikach - część druga.
NUMER 538 - TEMATY
◊ Bezpieczny weekend i bezpieczni piesi
◊ Wypadek w Marlewie
◊ Aż 653 uczestników zlotu w Rożnowicach
◊ Kąpiel w ubraniu atrakcją koncertu
◊ Wizja apokalipsy drogowej
◊ Zderzenie na moście
◊ Jednogłośne poparcie dla absolutorium burmistrza Janusa
◊ Pytania o nauczanie bez uprawnień w szkole powiatu obornickiego
◊ Powiat obornicki dla gminy Ryczywół: 400 metrów chodnika
◊ Ktoś nabujał
◊ Petycja emerytów i kombatantów do władz powiatu
◊ Zła droga w Nowołoskońcu
◊ Turniej wsi jednak w Kiszewie
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  W minionym tygodniu niemal w każdej części miasta piętrzyły się stosy śmieci, niekiedy blokując chodniki i ulice. Na Osiedlu Leśnym, z powodu braku miejsc w kontenerach, mieszkańcy kładli worki z odpadkami pod latarniami lub wzdłuż chodników. Przy kamienicach i posesjach sytuacja nie miała się lepiej. Na Bielawach śmieci zalegały przed domami, blokując wyjazdy i często ulice. W centrum, zapach na rynku przypominał o niewywiezionych nieczystościach. Na cmentarzu parafialnym worki pełne odpadków sąsiadowały z grobami.
◊  Odpowiedzialny za zamieszane było poznańskie konsorcjum, które zastąpiło PGKiM. Pomimo zapewnień, że sytuacja szybko wróci do normy, to już drugi raz, gdy konsorcjum nie wywiązało się z terminowym wywozem śmieci. Dwa tygodnie temu śmieci zostały wywiezione kilka dni po terminie. Wówczas było to związane z brakiem doświadczenia. Pracownicy konsorcjum nie wiedzieli dokładnie, skąd mają wywozić śmieci, gubiąc się na ulicach miasta. W minionym tygodniu opóźnienie również mogło wynieść kilka dni, gdyby nie pomoc strażników miejskich. Funkcjonariusze w piątek jeździli ze śmieciarkami, nakierowując pracowników. Śmieci udało się wywieść z mniejszym opóźnieniem niż ostatnio. Władze Obornik zapowiedziały, że w przypadku braku poprawy i powtórki takiej sytuacji, będą domagać się rekompensaty finansowej, jak również wniosą o zmianę firmy wywożącej z miasta śmieci.
◊  W minionym roku pisaliśmy o szałasie stojącym w środku lasu, w pobliżu miejscowości Tarnowo. Wybudowali go bezdomni, których usunięto z placówki w Gościejewie za picie alkoholu i notoryczne łamanie innych zasad. Zaproponowano im miejsca w innych domach pomocy, lecz wybrali życie w lesie. Czterej mężczyźni, jeden nich pochodził z Rogoźna, zbudowali szałas z bel zdobytych w lesie i pobliskich firmach oraz rzeczy znalezionych na śmietnikach. Efekt był zdumiewający. Szałas przypominał połączenie ziemianki z drewnianą chałupą. Otoczony był wałem ziemi. Z dachu z plandeki wystawał metalowy komin a do budynku prowadziły ciężkie drewniane drzwi.
◊  Kierownik domu dla osób bezdomnych w Gościejewie, Daniel Wiśniewski, zwracał uwagę, że mężczyźni pędzą bimber, co więcej, ich obecność stwarza zagrożenie pożarowe, nie wspominając o zaśmiecaniu lasu. Pomimo tego rogozińska policja i straż miejska tolerowały obecność bezdomnych, zwracając uwagę, że z mężczyznami nie ma co zrobić. Nie można ich zmusić do przebywania w ośrodku a wyrzucenie ich z szałasu w środku zimy byłoby niehumanitarne. Po licznych kontrolach okazało się, że mężczyźni produkują jedynie winno, co nie jest niezgodne z prawem. Jednak w miniony poniedziałek, około godz. 19, szałas zaczął się palić a ogień szybko przeniósł się na pobliskie poszycie leśne i drzewa. Przyczyną pożaru był garnek, w którym mężczyźni przygotowywali bimber. Włączona kuchenka gazowa, podłączona do butli z gazem, została zostawiona bez kontroli, gdy właściciele wybrali się do miasta. Tylko dzięki szybkiej akcji gaśniczej z strony strażaków z Gościejewa i Rogoźna ogień nie rozprzestrzenił się na większą część lasu. Szałas jednak w całości spalił się. Bezdomnym zaproponowano miejsce w domu opieki, ale odmówili. Zaczęli odbudowywać szałas.
Google
Kontakt z redakcją

praca
Opiekun/ka osób starszych – pracuj w Anglii lub w Niemczech. Promedica24 zapewnia atrakcyjne zarobki, sprawdzone kontrakty, szybkie wyjazdy. Zapraszamy na spotkanie informacyjne do Powiatowego Urzędu Pracy w Obornikach
29 stycznia
o godz. 10.00.
Zadzwoń 519 690 456.
Firma M&W Construction, Oborniki ul. Łukowska, zatrudni spawacza Z UPRAWNIENIAMI CZYTANIE OZNACZEŃ SPAWALNICZYCH
tel. 664 969 032
WORK SERVICE S.A zatrudni pracowników do pakowania odzieży w Gądkach k. Poznania. Zapewniamy dowóz do miejsca pracy. Praca od zaraz!
tel. 508-000-800 mail
Przyjmę uczniów w zawodzie malarz - tapeciarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
tel. 603 92 69 65
Oborniki

nieruchomości
DZIAŁKI BUDOWLANE
uzbrojone
BEZPOŚREDNIO
Międzylesie k. Rogoźna
601 775 868

opał
Nowo otwarty skład opału Łukowo
w sprzedaży:
węgiel
drewno opałowe.
Tel. 723 777 995
725 481 458
Transport gratis!!!
Firma Agro-Max sp. z o.o z siedzibą w Połajewie oferuje
węgiel brunatny 260zł/t, drewno opałowe sosnowe 110zł/mp, dąb 140zł/mp
Powyżej 2t lub 4mp - dowóz gratis!
tel. 728 586 164
SKŁAD OPAŁU
BOGDANOWO 41
TRANSPORT NA TERENIE GMINY OBORNIKI BEZPŁATNY
TEL.787 109 427
MIAŁ WĘGLOWY
400 zł/tona
tel. 787 109 427

usługi
Wykonamy każdą kuchnię oraz szafe na wymiar.
Krótkie terminy
Oborniki ul. Jagiellońska 9
tel. 502 464 815
SAKO AUTO EFEKT
PRANIE
- tapicerki samochodowej
- również aut ciężarowych
- meblowej
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA
Piotr Sakowicz
tel. 61 29 719 50
kom. 536 489 334
kom. 723 442 511
Producent drzwi i schodów oferuje: drzwi sosnowe wewnętrzne, drzwi dębowewewnętrzne, drzwi drewniane zewnętrzne, drzwi drewniane wewnętrzne, schody, usługę prostowania forniru, szycia formatek i okleinowania
Zapraszamy do salonu wystawowego w Połajewie ul. Wybudowanie Stare 6
Tel. 602 680 987

lekarze
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2015. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.