Ziemia Obornicka
WYDANIE INTERNETOWE

OBORNIKI, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ, POŁAJEWO
GAZETA POWIATOWA ZIEMIA OBORNICKA - ukazuje się na terenie czterech gmin od 1991 roku, co tydzień w każdy wtorek

Poniżej wybrane artykuły z numeru 538, datowanego na 11 maja 2008 roku. Pozostałe numery w archiwum.
Kąpiel w ubraniu atrakcją koncertu
OBORNIKI. Początkiem świąteczno weekendowych atrakcji był w Obornikach piątek 2 maja. Prócz zwyczajowych atrakcji kapieliskowych otwarcie sezonu na Żwirkach zainicjował koncert zespołu SkaNaBis – reggae. Koncert nie zdobył wielkiej widowni, bo przybyła nań niewielka grupka młodzieży i to nie zawsze i do końca trzeźwej. 
Do gorszących scen na szczęście nie doszło, ponieważ jak nas zapewnił komendant straży miejskiej Andrzej Cieżyński, najbardziej krewkich spacyfikowano zanim zaczęli rozróbę i był spokój. Największą atrakcją tego wieczoru był młodzieniec, który wpadł w ubraniu do wody. Szczęśliwie go szybko wyłowiono i koncert trwał dalej. 
Dowiódł, że warto się zastanowić, czy należy organizować koncerty rockowe na świeżym powietrzu, skoro tak mało osób interesują. Dziwi potem narzekanie młodzieży, że w Obornikach nic się nie dzieje. - Jak to nic, przecież facet kąpał się w ubraniu, wołają organizatorzy. 
OBORNIKI TV
11 Listopada odbędzie się w Obornikach kolejny Bieg Niepodległości.
NUMER 538 - TEMATY
◊ Bezpieczny weekend i bezpieczni piesi
◊ Wypadek w Marlewie
◊ Aż 653 uczestników zlotu w Rożnowicach
◊ Kąpiel w ubraniu atrakcją koncertu
◊ Wizja apokalipsy drogowej
◊ Zderzenie na moście
◊ Jednogłośne poparcie dla absolutorium burmistrza Janusa
◊ Pytania o nauczanie bez uprawnień w szkole powiatu obornickiego
◊ Powiat obornicki dla gminy Ryczywół: 400 metrów chodnika
◊ Ktoś nabujał
◊ Petycja emerytów i kombatantów do władz powiatu
◊ Zła droga w Nowołoskońcu
◊ Turniej wsi jednak w Kiszewie
W NAJNOWSZYM NUMERZE
◊  Wszystko wskazuje na to, że odrobinę podskoczy cena ścieków a opłata za wódę nawet nieco poszybuje. Nad wzrostem tych cen pochylili się radni, choć tu byli akurat bezradni, bo skoro jest konieczność podwyżki, to trzeba się na nią zgodzić albo poszukać pieniędzy w budżecie gminy, by pokryć wydatki spółki wodociągowej. Na szczęście w Obornikach pieniądze za wodę i ścieki płyną do spółki gminnej z obydwu źródeł. Płacą konsumenci, ale dopłaca też gmina i to całkiem sporo. Burmistrz przeznacza na ten cel podatek, który spółka przekazuje na rzecz gminy a warto wiedzieć, że nikt nie płaci w Obornikach tak wysokiego podatku jak PWiK, bowiem sięga on aż trzech milionów złotych.
◊  Co prawda radny Marek Lemański jest zdania, że - podwyżki wody i ścieków nie powinny przekraczać inflacj - jednak warto zauważyć, że w tym roku inflacji nie ma a jest nawet deflacja. Woda ma zdrożeć o pół procenta obecnej ceny a ścieki o 6,9 % . Powodem podwyżek są ogromne inwestycje czynione przez PWiK z pożytkiem dla całej gminy. Skutkiem wzrostu cen, choć dla wielu odbiorców może i mało widocznego, cała gmina dołoży się solidarnie do rozbudowy sieci wodno - kanalizacyjnej i jej dobrostanu.
◊  W miniony poniedziałek około godz. 15 w siedzibie obornickiej opieki społecznej rozbrzmiały telefony. Dzwonili zaniepokojeni mieszkańcy wsi w pobliżu Obornik, którzy poinformowali, że pijana matka zamknęła się z kilkuletnim dzieckiem w domu. Sprawa natychmiast została przyjęta z należytą powagą. Urzędnicy pojechali pod wskazany adres, a po drodze zadzwonili po asystę straży miejskiej i policji. Po dojechaniu na miejsce pracownicy opieki zapukali pod wskazany adres. Drzwi otwarła im kobieta w średnim wieku, z tyłu słychać było płacz dziecka. Kobieta mówiła składnie, jednak widać było, że jest pod wpływem alkoholu. Po krótkiej rozmowie, przyznała, że wcześniej wypiła trochę alkoholu jednak nie jest pijana. Aby to sprawdzić policjanci zbadali kobietę alkomatem.
◊  Wynik przekroczył wszelkie oczekiwania. Kobieta miała w swoim organizmie prawie 3 promile alkoholu. W tej sytuacji dziecko nie mogło zostać pod opieką matki. Urzędnicy jednak nie zabrali je do placówki opiekuńczej, postępując bardzo po ludzku. Zaczęli wydzwaniać po rodzinie kobiety, szukając kogoś, kto zająłby się dzieckiem. To zadanie wziął na siebie brat pijanej kobiety. Sprawa zakończy się najprawdopodobniej w sądzie, gdzie matka będzie musiała wyjaśnić swoje zachowanie. Na prośbę opieki społecznej nie podajemy nazwy miejscowości w której doszło do tego bulwersującego zdarzenia.
Google
Kontakt z redakcją

praca
Firma M&W Construction produkująca kontenery, pawilony, konstrukcje stalowe zatrudni
spawaczy
tel. 664 -969-032
m&w construction
Oborniki
ul. Łukowska 6
mail
ZATRUDNIĘ OSOBY DO ROZWOŻENIA ULOTEK
TEL. 694 450 816
ZATRUDNIMY NA UMOWĘ O PRACĘ PANIĄ NA STANOWISKO
PAKOWACZKA
Wymagania: ukończone 18 lat, orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim lub umiarkowanym, podstawowe zdolności manualne, umiejętność pracy w zespole.
Zgłoszenia:
APACK Sp. z o.o.Kowanowo 22, 64-600 Oborniki
mail
tel. 061 646 32 60

nieruchomości
DZIAŁKI BUDOWLANE uzbrojone bezpośrednio
Międzylesie / Boguniewo k. Rogoźna
tel. 601 775 868

wróżka
Zapewniam dyskrecję, profesjonalizm i wszechstronną wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem.
WRÓŻKA
MARYLA-MARIOLA
Wróżby z kart TAROTA.
Chcesz poznać przyszłość, rozwiązaćproblemy życiowe?
Zadzwoń i umów się na spotkanie.
tel. 61 812 95 54
kom. 510 180 375

usługi
SAKO AUTO EFEKT
PRANIE
- tapicerki samochodowej
- również aut ciężarowych
- meblowej
- dywanów
DOJAZD DO KLIENTA
Piotr Sakowicz
tel. 61 29 719 50
kom. 536 489 334
kom. 723 442 511
Producent drzwi i schodów oferuje: drzwi sosnowe wewnętrzne, drzwi dębowe wewnętrzne, drzwi drewniane zewnętrzne, drzwi drewniane wewnętrzne, schody, usługę prostowania forniru, szycia formatek i okleinowania
Zapraszamy do salonu wystawowego w Połajewie ul. Wybudowanie Stare 6
Tel. 602 680 987

lekarze
PULS
PUNKT POBRAŃ KRWI
OBORNIKI UL. PIŁSUDSKIEGO 50
Czynny poniedziałek - piątek 7.30 - 12.00, soboty 8.00 - 10.00
Możliwość przyjazdu do domu pacjenta po zgłoszeniu telefonicznym
tel. 061 29 73 637
061 29 61 920
Badania wykonujemy na podstawie skierowań a także odpłatnie bez skierowań
Informacje na stronie
Nowy punkt
pobrań krwi
Obrzycka 85A Oborniki
czynny pn. - pt.
7.15 - 10.00

opał
Firma Agro-Max sp. z o.o z siedzibą w Połajewie oferuje
węgiel brunatny 260zł/t, drewno opałowe sosnowe 110zł/mp, dąb 140zł/mp
Powyżej 2t lub 4mp - dowóz gratis!
tel. 728 586 164
DREWNO KOMINKOWE
od 100 zł
Sosna Brzoza Dąb Olcha Grab Jesion Buk
Drewno suche o wilgotności 15%
tel. 880 471 639
MIAŁ WĘGLOWY
400 zł/tona
tel. 787 109 427
Copyright © Handel-Druk-Kolportaż, Oborniki 1991-2015. Made in Poland. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone przez wydawcę. ISSN 1427-5848. Przeczytaj warunki korzystania z serwisu. Autorów gazety, serwisu i strony poznasz tutaj. Tam również adresy pocztowe i numery telefonów. Kontakt za pomocą internetu. Wróć do początku tej strony.